Документ має видати Міністерство культури.

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Міністерство культури погодити проектну документацію з будівництва багатофункціонального комплексу з паркінгом по вулиці Івана Мазепи, 1 (Печерський район). Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 10 лютого.

Проект має отримати компанія «Войткон», якій у 2016 році Мінкульт погодив історико-містобудівне обґрунтування за вказаною адресою. У 2018 році фірма звернулася до міністерства з проханням погодити проект містобудівних перетворень, розроблений на підставі вказаного ІМО. Однак, жодної реакції від Мінкульту не отримала.

У жовтні 2020 року «Войткон» повторно звернувся до міністерства з аналогічним проханням. У відповідь Мінкульт повідомив, що, відповідно до Порядку визнання меж і режимів використання історичних ареалів населених місць, розроблення проектної документації на нове будівництво необхідно здійснювати з урахуванням вимог затвердженого історико-архітектурного опорного плану (ІАОП). А оскільки у Києві ІАОП не затверджений, то відсутні підстави для погодження проектної документації фірми.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що Мінкульт протиправно відмовив ТОВ «Войткон», оскільки, на думку суду, це погодження фірма отримала ще у 2018 році за принципом мовчазної згоди.

Суд зазначив, що погодження проекту містобудівних перетворень є адміністративною послугою, строк надання якої складає 30 днів. У випадку із ТОВ «Войткон», зазначив суд, Мінкульт не дотримався строку вирішення цього питання, тому проектна документація фірми може вважатися погодженою за принципом мовчазної згоди. При цьому ОАСК вказав, що у Міністерства культури начебто взагалі відсутні підстави вважати, що об’єкт знаходиться у межах історичного ареалу.

За даними видання, ТОВ «Войткон» є власником ділянки площею 1,12 га на вул. І. Мазепи, 1. Поруч ще одна ділянка площею 0,81 га за цією ж адресою перебуває у власності ТОВ «Дженерал Комерс».

За даними Містобудівного кадастру, у 2010 році на ці ділянки були видані містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва на них багатофункціонального адміністративно-громадського комплексу з апартаментами та паркінгом, з реконструкцією та реставрацією з пристосуванням пам’ятки архітектури Миколаївські ворота з прилеглими будівлями (1846-1850 рр.).

Власниками ТОВ «Войткон» є ПАТ «ЗНВКІФ «Рітейл Капітал» і ТОВ «КУА «ЮДП Ессет Менеджмент», яке діє від свого імені та за рахунок ПЗНВІФ «Міський квартал». За даними Держреєстру юросіб, кінцевим бенефіціарним власником ЗНВКІФ «Рітейл Капітал» є співвласник Fozzy Group Володимир Костельман.

Власниками ТОВ «КУА «ЮДП Ессет Менеджмент» є група осіб, серед яких, зокрема Богдан Кабанець (49,95% акцій) — колишній директор Центрального офісу продажу девелоперської компанії UDP. Мажоритарним власником UDP є бізнесмен Василь Хмельницький.

Нагадаємо, нещодавно НАБУ оголосило підозру голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду. Після цього Вовк уникає допитів та вручення інших підозр. Ліквідувати скандальний суд у президента Зеленського вимагають також 11 правозахисних організацій. Крім того, Зеленському була подана петиція про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, яка ще у жовтні минулого року набрала 25 тисяч підписів.

Як ми повідомляли, бізнесмен Ярославський хоче відновити садибу Сікорського у Києві.

Фото: Наші Гроші