Наразі триває перевірка довідки Аліни Паш, до того часу угода про її участь у Євробаченні підписана не буде.

Коментар про підробку довідки співачка опублікувала у себе в Instagram.

За її словами, вона  хворіла, тому дала письмовий дозвіл представнику команди запросити довідку від Прикордонної служби України. Коли довідку отримали, її одразу ж віддали “Суспільному”.

“Також я подала повторний запит, аби отримати таку довідку безпосередньо в свої руки. Як тільки вона буде у мене, я оприлюдню її в своєму акаунті в Instagram. І я буду брати стільки довідок скільки потрібно, аби довести, що я нічого не порушувала” , – написала Паш.

Вона також зауважила, що Стерненко, який звинуватив її у підробці довідки незаконно отримав інформацію з Прикордонної служби України. Адже подібну інформацію Прикордонна служба може надавати за запитом фізичної особи про себе особисто, за запитом суду чи за адвокатським запитом.

Також, на конференції на “Суспільному” член журі Нацвідбору Ярослав Лодигін вибачився перед гуртом Kalush за своє порівняння з “людьми з гір”.

“Я говорив не про національні, етнічні, регіональні чи географічні фактори. Мова не йде про те, що хтось із степів чи річок може, а з гір не може. Гори і ліси – це метафора моїх відчуттів. Для мене важливо, щоб ми демонстрували себе як модерна європейска культура. Серед фіналістів були артисти, які за цим критерієм виглядали сильніше, ніж Kalush Orchestra. В ліриці Аліни багаточисленні відсилки англійською мовою на європейських і світових літераторів і художників. Це інший меседж, направлений на інтеграцію з глобальною культурою”, – пояснив Лодигін.

Також, на конференції представники Нацвідбору редактор, яка помилилась з балами, досвідчена, але людський фактор ніхто не скасовував, адже вона всю ніч готувалася до ефіру. Крім того, за словами журі, деякі голоси за KALUSH не зараховували, проте така ситуація склалася через мобільних операторів.

Нагадаємо, 12 лютого, пройшов нацвідбір на «Євробачення-2022». За результатами голосування членів журі й глядачів у ньому перемогла Аліна Паш, яка отримала 15 балів. Проте через помилки ведучих  під час оголошення балів інший учасник нацвідбору Kalush Orchestra запідозрив організаторів у фальсифікації результатів на кориcть Аліни Паш.

Після цього член журі Нацвідбор, член правління Суспільного, режисер Ярослав Лодигін пояснив плутанину під час оголошення результатів.

Свої три бали Kalush Orchestra він пояснив тим, що гурт презентує Україну як “люди з гір”: “Ми вже декілька разів представляли себе як такі люди з лісів. Люди з гір в даному випадку. Мені здається, що настав час якоїсь іншої репрезентації. Ми не маємо повторювати цей образ, щоб у Європі нас сприймали тільки, як людей природи”, – відмітив він під час відбору.

Згодом, біля телецентру “Олівець” пройшла акція з вимогою перегляду результатів голосування журі національного відбору на Євробачення-2022, за якими перемогу отримала українська співачка Alina Pash. Співачку запідозрили у поїздці до Криму з Москви. Проте команда Аліни Паш надала довідку, що співачка їздила до Криму з України.

Згодом, активіст Сергій Стерненко заявив, що має дуже серйозні та обґрунтовані підстави стверджувати, що довідка оприлюднена командою Аліни Паш, є підробленою. Тому “Суспільне” надіслало запит на перевірку інформації. До закінчення перевірки угоду щодо участі у міжнародному Пісенному конкурсі «Євробачення» з переможницею Національного відбору підписувати не будуть.

До слова, Паш виявилась внесеною у базу “Миротворець” за незаконний перетин українського кордону з метою потрапляння в окупований Крим.

Євробачення 2022 пройде в Турині (Італія). Відомо, що цього року конкурс пройде за новими правилами. Раніше артистів вибирали в двох півфіналах і в фіналі, в цьому році ефір буде один – фінальний.

Фото: Фейсбук