Випадки сексуальних домагань до жінок у громадських місцях трапляються частіше, ніж про них публічно говорять

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Днями у переході між станціями київського метро “Палац Спорту” і “Площа Льва Толстого” чоловік нібито чіплявся до пасажирки – зі словами “яка дупа!” ляснув дівчину по сідницях. Та не розгубилась і вирішила надавати кривднику стусанів. На допомогу підключилась подруга з хлопцем, тож чоловік вихопив швабру у працівниці метро і почав захищатися. Врешті втік вниз по ескалатору.

Як діяти у ситуації, коли незнайома людина чіпляється у громадському транспорту – розповіли у правозахисній організації “Ла Страда“.

На жаль, випадки сексуальних домагань, в тому числі в громадських місцях є доволі частими – такі звернення надходять на нашу гарячу лінію, що говорить про необізнаність потерпілих… На сьогодні в Україні потроху розбудовується механізм захисту від сексуальних домагань. Зокрема, з 2019 року діє 153 стаття Кримінального Кодексу, в якій говориться про сексуальне насильство… до цих випадків можуть належати також домагання“, – зазначила віцепрезидентка організації “Ла Страда” Катерина Бороздіна.

Відповідальність за домагання, якщо вони будуть доведені, може сягати до 5 років позбавлення волі.

У Законі “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” є чіткі визначення сексуальних домагань, які можуть бути як словесними так і фізичними.

“До фізичних проявів сексуальниїх домагань належить, в тому числі, і ляскання по тілу, дотики до частин тіла, що є неприйнятним для іншої людини”, – уточнила правозахисниця.

Як діяти жертві домагань?

У першу чергу потріюно спершу про це заявити вголос, що слова чи дотики іншої людини вам неприємні. Якщо це стається у метро – там є чимало поліцейських, до яких можна одразу звернутися і пояснити ситуацію.

Правозахисниця наголосила, що насильство не можна “заслужити” – тобто звинувачення жертви у тому, що “сама винна, бо яскраво одяглася” є неприйнятними і не дають нікому права цькувати цю людину або чіплятися до неї. Тож відповідальність за насильство має нести лише кривдник, а не жертва.

Раніше ми розповідали історію, як у столичному парку Совки чоловік чіплявся до жінок і навіть погрожував вдарити. Муніципальна охорона, яка отримала виклик про дебошира через “тривожну кнопку”, затримала чоловіка.

Фото: скріншот