Викладачі начебто висловлювалися нецензурно на адресу студентів та словесно їх принижували.

Про цю історію розповіли студенти в сюжеті “СТБ“.

Скагдал розгорівся в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури між викладачами і декількома студентами під час обговорення кандидатури на позицію ректора Академії.

Випускник закладу Халіл Дервішев розповів журналістам свою версію того, як стався конфлікт. Зокрема, Халіл був одним із учасників обговорення кандидатури ректора. В обговоренні також брали участь викладачі, серед яких був Ігор Дудник – академік і викладач історії мистецтв. В обговоренні він активно підтримував іншого кандидата в ректори.

Дискусія закінчилася тим, що в сторону студента кримськотатарського походження від академіка посипалися образливі і нецензурні коментарі.

“Татарва нехай притихне, ми їх поселили, зрадників, а вони…”, – написав Дудник.

На захист Халіла спробував встати український журналіст грузинського походження Вахтанг Кіпіані, але його спроба провалилася.

Поведінка Ігоря Дудника обурила студента, про що він написав на своїй facebook-сторінці.

Він також зробив скріншоти образливих дописів викладача, які потім викладач видалив. Проте голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров уже готує звернення до адміністрації Академії з приводу висловлювань академіка.

Зараз Ігор Дудник начебто на лікарняному, а в телефонній розмові з журналістами заявив, що знаходиться в передінфарктному стані і від коментарів відмовився.

У схожій ситуації опинився ще один випускник єврейського походження  – Федір Олександрович. Він розповів, що отримав образливий коментар у свою адресу в соціальних мережах від академіка і секретаря Товариства художників Михайла Гуйди.

Без тебе жидви в академії вистачає“, – написав академік.

За словами студента, він вже звик до такого звернення в навчальному закладі, а подібні коментарі з боку Михайла Гуйди звичайна справа.

Зараз викладач перебуває у відпустці, а журналістам повідомив, що ніякого конфлікту немає. На сторону вчителів встав ректор Академії і заявив, що викладачі продовжать навчати студентів.

Нагадаємо, у січні на столичному Подолі побили студента Могилянки через його зовнішність. Президент вишу назвав це ксенофобією.

Фото: Вікіпедія, фейсбук