Мережа Fozzy Group відсторонила Славу Баранського на час внутрішнього розслідування та заявила про свою проукраїнську позицію. Комунікаційниця міжнародної компанії вважає, що це те саме, що заявляти "ми не вбиваємо людей".

Детальний розбір прес-релізу мережі Fozzy Group щодо скандальних заяв маркетолога Слави Баранського опублікувала на своїй Facebook-сторінці Ярина Ключковська – комунікаційниця компанії “Арселор Міттал Кривий Ріг”.

Йдеться про нещодавній скандал довкола персони маркетинговогог директора одного зі стартапів торгово-промислової групи Fozzy Group В’ячеслава Баранського. У мережу виклали скриншоти з акаунтів Баранського в соцмережах із записами, в яких він хвалить російського репера Басту, який приїхав з концертом до Києва, нецензурно висловлюється про носіння вишиванок та інші.

Kyiv Media

Після реакції користувачів соцмереж на такі заяви у Fozzy Group зазначили, що Баранський склав свої повноваження на період службового розслідування.

Ярина Ключковська зауважила – вирішила опублікувати повний розбір заяви Fozzy Group винятково з освітньою метою. Перше, що її спантеличило – слова “Fozzy Group і всі бізнеси групи є безумовно проукраїнськими. Ми підтримуємо державний суверенітет і працюємо на розвиток нашої країни.

Добре, що безапеляційно заявили. Дивно, що такі речі як “підтримуємо державний суверенітет” взагалі треба заявляти. Це як “не вбиваємо людей” або “не спимо на стелі”… Державний суверенітет не потребує підтримки бізнесу. Це – даність для кожного громадянина і юридичної особи, яка легально діє на території України. Як сила тяжіння – для будь-якого мешканця нашого Всесвіту. Українська компанія у своїй заяві двічі заявляє про “проукраїнську позицію”. Теж абсурд. Це якби людина заявила свою “пролюдську позицію”. Патріотична людина ніколи не назве себе “проукраїнською”, бо вся конструкція “проукраїнська – антиукраїнська” можлива тільки ззовні, коли не асоціюєш себе з цією спільнотою“, – зазначила Ярина Ключковська.

Далі вона прокоментувала фразу “у публікаціях, що зараз ширяться у соцмережах, є звинувачення в непатріотичності одного з наших співробітників.

На думку комунікаційниці компанії, що входить до міжнародної корпорації, таким висловлюванням компанія чітко сигналізує: проблема не у текстах, які публікував герой скандалу, не у їх змісті і не в їх тоні, а у звинуваченнях. У негативній публічній реакції.

Критика наче сама собі “шириться”. Компанія вже показує: живі, реальні люди, які її пишуть, не мають значення. Ну і не просто “одного з ваших співробітників”. Людини на керівній посаді. Тут прізвище не вказали, щоб зайвий раз не дратувати публіку, але все одно зробили це далі по тексту. Намір очевидний: знизити значущість автора скандальних сторіз, віддалити його від топменеджменту в очах аудиторії“, – пише Ярина Ключковська.

Фразу “ми розуміємо, чим викликане обурення, і як група компаній не поділяємо такі висловлювання” комунікаційниця назвала загалом хорошою – вона демонструє емпатію і розуміння. Однак тут немає конкретної людини, а лише абстрактна “група компаній”.

От тільки “група компаній” – це хто? Власники? Керівництво? Усі абсолютно співробітники? Коли в заявах вживаються такі безособові звороти, це свідчить: реальність ховається за абстрактним поняттям “компанії”, а люди в компанії цілком собі толерують різні висловлювання“, – вважає Ярина Ключковська.

Як висновок до свого розбору вона зазначає, що із заяви випливає, що компанія цілком толерує таку поведінку одного зі своїх керівників у соцмережах.

Для власників / топменеджменту абсолютно прийнятно, що людина так висловлюється. (Те, що людина так мислить, – це інше питання. Компанія не може дискримінувати через погляди. І, зверніть увагу, у заяві йдеться саме про висловлювання, не про погляди, і це правильно, навіть якщо комусь це не подобається.) Публічна критика – ось на що реагує компанія. “Звинувачення” – ось що хвилює її керівників. І це все мені багато говорить про реальні, а не задекларовані, цінності компанії“, – резюмувала пані Ключковська.

Цікаво, що сам маркетолог Слава Баранський на своїй Facebook-сторінці заявив, що він має проукраїнську позицію.

У 2014-му році я втратив улюблену роботу через свою позицію щодо українського Криму, а потім і Донбасу – це є і будуть наші території“, – заявив він.

Також додав, що під критикою носіння вишиванок він “вкаладав інший сенс” і його неправильно зрозуміли не лише сторонні люди, а й друзі.

Фото: скріншот, Фейсубк