Поруч із селом Оксанівка, що на Вінниччині, протікає Дністер, є сосновий ліс і багато мальовничих краєвидів.

Про це розповіли у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Незвичний тур пропонує село Оксанівка, що у Ямпільському районі на Вінниччині, де є кілька покинутих будиночків. Щоправда, умови для туристів відповідні до умов далекого села: житло – старе, воду треба набирати в криниці, вогонь розпалювати дровами в печі, а мобільного зв’язку немає. Проте поруч протікає Дністер, є сосновий ліс, де вже скоро можна буде зібрати гриби, і багато мальовничих краєвидів.

Відпочивальники мають доглядати за будинком і за потреби ходити на сільські толоки. Натомість, платити потрібно лише за світло за лічильником. Єдина умова – заселитись не менш, як на місяць.

Таке оголошення про житло розмістила у соцмережі екскурсовод Руслана Бодруг. Зазначила – такий детокс точно не для всіх. Проте є охочі до такого відпочинку і є випадки, коли люди жили в таких умовах і два місяці.

У нас була така жінка – жила два місяці. Вона була готова до цього і їй потрібно було зайнятися духовним саморозвитком. їй не потрібно було ні інтернету, ні мобільного зв’язку. Їй було достатньо річки і нашої природи“, – розповіла екскурсоводка.

Продукти можна частково привезти з собою, а також можна купувати городину чи молоко у місцевих мешкканців, чи виїздити у місто локальним транспортом.

У самому селі Оксанівка мешкає всього близько 40 людей – тут всі один одного знають. більша частина населення села зацікавлена у тому, щоби розвивати туризм.

Але бракує фізичної сили, аби брати участь у сільських толоках – їх по-старому ще називають суботниками – де ми ходили розчищали стежки чи збирали сміття з берега річки. Тож ми раді новим людям, які приїдуть до нас і зможуть допомогти в такій справі“, – каже Руслана Бодруг.

Зазначає, що для туристів є також комунальний хостел, у який періодично приймають гостей за гроші – туристи можуть жити тут в комфортних умовах, із душем і туалетом.

А є просто будинки, в яких давно хтось не живе. І ми поговорили з власниками – вони не проти, що хтось на кілька місяців туди заселився. Якраз подивиться за будинком. І людині було би цікаво відчути такий досвід, і будинку була би користь. На даний момент є два будинки – в один вже можна заїжджати хоч сьогодні“, – розповідає екскурсоводка.

В іншу хату можна буде заселитися приблизно через місяць. Спробувати таикй досвід може, наприклад, сімейна пара.

Ми спробували так з одним будинком – все вийшло. І зараз є два будинки, але на даний момент немає підходящих людей“, – зазначила пані Руслана.

Фото: Фейсбук