Нова інспекція зобов'язалася видавати дозволи на будівництва протягом 48 годин.

Сьогодні, 15 вересня, Державна архітектурно-будівельна інспекція завершує своє функціонування і починає працювати Державна інспекція архітектури та містобудування. Про цю заміну попереджали в уряді.

В Кабміні вважають, що в роботі ДІАМ буде неможлива корупційна складова.

«У рамках нової системи відсутні корупційні ризики. Вже діє Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка максимально мінімізує контакти між учасниками процесу. Завдяки цій системі процеси будівництва ведуться чітко та прозоро. В основу містобудівної реформи покладено дві ключові тези — лібералізація певних процесів будівництва та, з іншого боку, криміналізація відповідальності за порушення», — стверджує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

За словами голови Виконавчого комітету реформ Міхеїла Саакашвілі, нова інспекція взяла на себе зобов’язання видавати дозволи протягом 48 годин.

Забезпечити роботу ДІАМ мають проекти законів № 5655 та 5656, ухвалені в першому читанні на початку липня цього року. Документи пропонують більше повноважень замовникам будівництва та зменшення впливу авторів проектів, реалізацію перевірки проектної документації на будівництво об’єкта, нове регулювання питань страхування, розмежування повноважень органів містобудівного контролю та містобудівного нагляду та інше.

Фото: Фейсбук