11 та 12 вересня почали тестувати теплохід «Ракета» до Канева. Всього планують ще два рейси 18 і 19 вересня.

У пресслужбі Мінінфраструктури заявили, що перший рейс “Ракети” з Києва до Канева відправився 11 версеня.

Там додали, що надалі планують запускати річкові маршрути в Чорнобиль, Переяслав і Трахтемирів.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка,одноденний промомаршрут складається  з подорожі Дніпром із Києва до Канева та у зворотному напрямку.

Окрім того, два маршрути з Києва – в Канев та Чорнобиль можуть регулярно запрацювати вже з наступного року. Ця модель відпрацьована з місцевою владою, туроператорами, Міністерством інфраструктури України.

До слова, глава Держтуризму Мар’яна Олеськів зазначила, що такі перевезення – дорогі. В агентстві хочуть визначити, скільки споживачі готові платити за такі перевезення.

Глава агентства додала, що на основі перших рейсів до Канева зроблять розрахунки і держпрограму по відновленню річкових перевезень. За її словами, в 2019 році Канів і зокрема могилу поета Тараса Шевченка відвідало більше людей, ніж Чорнобиль.

Нагадаємо, «Ракета» — серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 «Ракет». Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно не вигідним. І більшість зі 150 «Ракет» продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, в Таїланді та Канаді.

Станом на 2018 рік в Україні було лише чотири «Ракети», випущені на вітчизняних заводах. Дві з них виготовлені у 2002 році в Феодосії.

Фото: facebook