У медзакладах виявили брак засобів захисту, дезрозчинів та кисневих точок.

У Києві спалахнув скандал навколо медзакладів «Укрзалізниці». Вони виявилися не готовими до прийому хворих на COVID-19 пацієнтів, про це йдеться в сюжеті ТСН.

Як зазначається, столиця розраховувала на лікарні резерву, зокрема три медзаклади «Укрзалізниці». Проте виявилося, що місця в їхньому стаціонарі існують лише на папері, тож і швидкі, які приїхали до однієї з лікарень, довелося розвертати.

«Швидкі довелося розвертати, бо не було захисних костюмів, дезрозчинів і кисню», – каже головна лікарка, однак керівництво за кадром лікарку весь час виправляє.

Раніше Національна служба здоров’я перерахувала на забезпечення лікарень «Укрзалізниці» 60 мільйонів гривень. Але у медзакладах запевняють, що кошти до них досі не дійшли.

«Від понеділка нам почали привозити захист, концентратори. До того у нас такого не було. З дезрозчином у нас також проблеми», – розповідають лікарі.

Тим часом у реанімаційній медсестра працює з хворим у халаті замість костюма та без захисних окулярів чи щитка, а в інфекційному відділенні, де ще кілька днів тому була кардіологія, не працюють кисневі точки. На відділення в лікарні передбачено 12 кисневих концентраторів, отже сотню хворих на коронавірус, як було заявлено, тут прийняти не зможуть.

Натомість представниця «Укрзалізниці» переконує, що лікарня на сьогодні забезпечена медикаментами і всім необхідним, аби допомагати хворим на COVID-19. У відділені ж говорять, що мають лише мінімум.

До слова, наразі в столиці найбільша проблема з хворими, які одразу потребують кисневої підтримки.

«Якщо пацієнт потребує кисневої підтримки, а в лікарні кисневі точки закінчилися, то пацієнт не госпіталізується – шукається інша лікарня. Зараз таке часто відбувається», – розповідає лікар Дмитро Любарець.

Нині в столиці діють 17 основних лікарень, які надають допомогу дорослим пацієнтам із коронавірусом чи підозрою на нього. Із них шість заповнені на 100%, 5 – на 95%, а ще 5 – на 90%. Це найбільше навантаження від початку пандемії.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що лікарня «Укрзалізниці» не хоче приймати хворих на Covid-19.

Днями Головний санітарний лікар Віктор Ляшко  запевнив, що поки що система охорони здоровʼя справляється з навантаженням і зможе справитися з 24 тисячами нових випадків коронавірусу на добу.

Фото: unsplash