З 1 квітня почне працювати програма медичних гарантій, пацієнта будуть відвозити у найближчу до нього лікарню.

В Україні з 1 квітня почне діяти Програма медичних гарантій-2021, згідно з якою медики швидкої не приїдуть до людей, у яких тільки температура без інших симптомів. Про це повідомляє прес-служба Національної служби здоров’я.

Швидка не виконуватиме функції таксі… Українці можуть розраховувати на безкоштовну екстрену медичну допомогу за принципом екстериторіальності. При зверненні до людини відправиться бригада, яка знаходиться ближче до місця події“, – зазначили в НСЗУ.

Після прибуття на виклик швидка повинна транспортувати пацієнта в найближчу лікарню, яка має контракт з НСЗУ і здатна надати відповідну медичну допомогу.

Повідомляється, що екстрену медичну допомогу пацієнт отримує незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно електронне направлення.

Диспетчер має право відмовити у виклику, який по суті є необґрунтованим саме для служби екстреної медичної допомоги. це при скаргах тільки на температуру, коли пацієнт навіть не робив спроби випити жарознижуючий препарат, для того, щоб виміряти тиск або зробити ін’єкцію або, щоб виконати функцію таксі для пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги“, – зазначають у відомстві.

У Нацслужбі підкреслюють, що через подібні виклики, пацієнт, який насправді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатися.

Нагадаємо, нещодавно на Дарниці лікар приймав домашні пологи через Skype. Швидка врятувала породіллю.

Фото: КМДА