«АвтоЄвроСила» вимагає відміни акцизу на ввезення авто з-за кордону. Таким чином, авто на єврономерах стануть ще доступнішими.

Депутати ВР проголосували за зміни, які мають ще більше спростити та здешевити реєстрацію так званих євроблях. На ці поступки влада пішла, аби збити протестні настрої серед власників таких машин, повідомив в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» співзасновник «АвтоЄвроСили» Олександр Чернявський.

Нові закони — зміни до Податкового та Митного кодексів — передбачають пільгове розмитнення авто за новою формулою, яка діятиме впродовж 180 днів після того, як закони введуть в дію (через місяць після оприлюднення); розмитнення після цього коштуватиме в межах 1000 євро. Попри це, євробляхери не вважають ці нововведення перемогою.

«Вони (депутати – ред.) майже не виконали наших умов, ми хотіли єдиний закон для всіх, ми просили просто прибрати акциз, щоб кожен українець міг доступно купити автомобіль. Замість цього вирішили тільки питання колосальних штрафів, цих 170 тисяч (розмір штрафу за нерозмитнення – ред.), і дали на це півроку, щоб збити цей протестний накал» — зазначив він.

Кількість євробляхерів в Україні активіст оцінює в 1 мільйон чоловік, хоча й не уточнює, звідки ця цифра. Чи планують представники «АвтоЄвроСили» виходити на нові мітинги, Чернявський не відповів.

«Першопричину, чому це сталося, не прибрали. Цей акциз, який робить так, що доступний автомобіль в розмитненні коштує 300%, а наддорогий автомобіль коштує 30%» — уточнив активіст.

Зазначимо: згідно з нововведеннями, вартість авто при розмитненні не братиметься до уваги — лише вік, об’єм та тип двигуна. При цьому пільговий режим поширюється на транспортні засоби, з року випуску яких минуло більш ніж 5 років і які були завезені до України до кінця 2020 року. Вони мають бути лише в особистому користуванні.

Як ми повідомляли, Боярка заборонила фурам в’їзд на територію міста.

Фото: Фейсбук