Зробити це можна буде через смартфон.

Схему реєстрації місця проживання в Україні планують спростити. Невдовзі процедура буде доступною в електронному форматі, повідомив в ефірі каналу «Україна 24» міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Реєстрацію проживання хочуть зробити декларативною, через введення адреси в смартфоні.

«Більше 1 мільйона українців не мають прописки, навіть в паспорті, і кожен третій українець проживає не за місцем реєстрації. Тому що процедура складна, треба витратити багато часу, щоб отримати цю послугу. Тому з квітня ми запускаємо (послугу – ред.), вона буде напівдекларативною. Ми прибираємо штамп в паспорті, який є на сьогодні», – сказав міністр.

При цьому Федоров обіцяє, що коли послуга запрацює, чиновники вже не матимуть права вимагати у українців показати той самий штамп.

«Буде запис в реєстрі про те, де проживає конкретна людина. І це вже завдання не людини, а чиновника » зайти в цей реєстр і перевірити, підтвердити, налагодити взаємодію, щоб дізнатися, де проживає людина. Тому що папірець з пропискою — це суто справа неефективності держави. Ми переводимо цю задачу з плечей людини на плечі чиновника» — обіцяє Федоров.

Щоправда, про терміни впровадження цієї послуги міністр цифрової трансформації не повідомив.

Нещодавно у столиці оновили 78-річний сервіс-центр МВС.

Фото: Фейсбук