Прем'ер зазначає, що так покупці будуть менше проводити часу в магазині і ризик заразитися зменшується.

Заборона продажу деяких товарів в Україні під час локдауну 8-24 січня зменшує час перебування покупця в магазині. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пояснивши необхідність деяких обмежень на цей період.

Купівля непродовольчих товарів збільшує мобільність населення. Це також означає більше часу в магазині, а відповідно більша можливість перетнутися з тим, хто хворіє без симптомів. Таким самим шляхом йдуть більшість європейських країн, які запроваджують обмеження“, – пояснив прем’єр.

За його словами, в Україні значно м’якіші карантинні заходи у порівнянні з європейськими країнами. До прикладу, в Італії, Іспанії та Португалії введено комендантську годину.

В Україні працює увесь громадський транспорт, що є критичним питанням для функціонування країни. Ми встановили обмеження, які максимально запобігають скупченню людей. Наприклад, обмежена робота магазинів непродовольчих товарів, які не є товарами першої необхідності. Все необхідне — продовольчі товари, засоби гігієни, побутової хімії, медичні вироби — є в доступі“, – додав глава уряду.

Нагадаємо, у МОЗ розглядають можливості повторного введення локдауну, якщо ситуація із кількістю хворих буде критичною.

Раніше міністр Максим Степанов заявляв, що українців заздалегідь попередили про суворий карантин і за цей час можна було купити необхідну кількість шкарпеток.

Фото: telegram