Гроші обіцяють спрямувати в держбюджет.

Столичний «Президент-готель» зможуть виставити на продаж у 2021 році — Кабінет міністрів схвалив законопроект, яким пропонується розблокувати приватизацію. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, продаж держпідприємств на кшталт цього готеля дасть змогу збільшити надходження до бюджету на більш ніж 12 мільярдів гривень.

Крім того, у своєму дописі Шмигаль згадав ще й завод «Більшовик». 

«Уряд схвалив проект закону, яким пропонується розблокувати «Велику приватизацію» у 2021 році. А саме — зняти обмеження на продаж низки об’єктів: 5 ТЕЦ, 3 обленерго, підприємства «Більшовик», Одеського припортового заводу, Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, «Президент-готелю» — повідомив глава уряду.

Зауважимо, що в листопаді цього року голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко повідомляв, що аукціон з продажу «Президент-готелю» відбудеться до кінця літа, хоча спочатку торги планувалися на грудень.

Нагадаємо, «Президент-Готель» — це приватне акціонерне товариство. 12-поверховий комплекс розташований по вулиці Госпітальна, 12 в історичному та діловому центрі Києва, недалеко від площі Незалежності і Хрещатика. Готель має 374 номери і 17 конференц-залів. У 2017 він показав чисту рентабельність на рівні 29%.

Експерти з нерухомості кажуть, що вдало продати готель нині майже неможливо. Ще у 2009 році Держуправління справами віддало «Президент-Готель» в оренду ТОВ «Квадр», яке пов’язане з одеськими бізнесменами Борисом Кауфманом та Олександром Грановським. Відтоді орендарі невдало намагалися отримали право власності 49,11% акцій готелю та кілька разів блокували його приватизацію через суди, які визнавали її протиправною. Зараз ці провадження начебто закриті, а продаж об’єкту дозволений.

Попри це, оскільки договір оренди готелю залишається чинним, на аукціон можуть виставити хіба що право власності на договір. В іншому випадку, щоб його розірвати, спершу потрібно буде виплатити ТОВ «Квадр» вартість ремонту готелю (близько 30 мільйонів гривень), а вже потім оголошувати торги.

Раніше ми писали про те, що

Фото: фейсбук