Кандидатуру Лещенка розглядатиме комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив, що міністр інфраструктури Олександр Кубраков погодив кандидатуру Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради «Укрзалізниці». Її розгляне Кабмін, уточнив Шмигаль під час години запитань до уряду, відповідаючи на питання нардепа Бужанського.

Бужанський, зокрема, запитав прем’єра про повернення Лещенка в наглядову раду УЗ, а також про те, «хто змушує уряд узгоджувати ці кандидатури».

«Ніхто нікого ні на що не змушує. Кандидатури членів наглядових рад — представників держави погоджуються міністрами, в даному випадку кандидатури також були погоджені міністром інфраструктури. Більш глибокі відповіді, я думаю, надасть міністр інфраструктури. Членів наглядових рад, яких погоджують і подають міністри і міністерства, розглядає Кабінет міністрів і приймає спільну позицію», — відповів Шмигаль.

Нагадаємо, учора стало відомо, що Кабінет міністрів не продовжив контракти з головою наглядової ради УЗ Шевкі Аджунером та ще трьома членами, включно з Лещенком.

Сьогодні під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану УЗ стало відомо, що міністр інфраструктури Олександр Кубраков хоче повернути Лещенка до наглядової ради. Голова ТСК Гришина натякнула, що Лещенко «має сидіти в тюрмі».

Як повідомляли «Букви», Сергій Лещенко на посаді в «Укрзалізниці» від початку січня до кінця квітня 2020 року заробив близько 1,4 млн грн. Загалом у 2020 році виплата від УЗ становила 2,5 млн грн. Якщо поділити цю суму на 12 місяців, то вийде майже по 210 тис. грн на місяць. Водночас, тільки у березні 2020 року Лещенко задекларував понад 300 тисяч гонорару від компанії.

Фото: Фейсбук