Обмеження можуть впровадити вже з 13 вересня.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій найближчим часом розгляне встановлення «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки на території всієї України. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Кабінету міністрів 8 вересня.

На початку тижня подання до Кабміну щодо переведення України в «жовту» зону направило МОЗ. Згідно з ним, обмеження можуть посилити вже з понеділка, 13 вересня.

«Задля уникнення можливих жорстких локдаунів або «червоних» зон ми маємо діяти на випередження. Ми повертаємось в режим роботи регулярних засідань комісїї ТЕБ та НС. Вже найближчими днями відбудеться відповідне засідання, де буде розглядатись питання про встановлення «жовтого» рівня епідемічної безпеки по всій країні» — розповів Шмигаль.

Водночас, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду заявив, що його відомство пропонує передбачити послаблення карантинних обмежень для вакцинованих колективів закладів, компаній чи установ, якщо регіон їх функціонування потрапляє в «жовту» чи «червону» зону епідемічної небезпеки через поширення COVID-19.

«Наслідуючи практику європейських країн, а також Сполучених Штатів Америки, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого проти COVID-19 населення до звичного. Тому цього тижня ми почали спільно з усіма міністерствами ґрунтовно працювати над змінами до карантинних норм, аби дотримуватися балансу між захистом населення від коронавірусу та його благополуччям. Зокрема, передбачаємо, що більшість обмежень, які передбачені в «жовтому» та «червоному» рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися у разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі закладів або різних сфер економіки.  Для «жовтого» рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для «червоного» рівня потрібен буде повний курс щеплень» — зазначив Ляшко.

Міністр навів приклад: роботу закладів освіти у «жовтій» зоні епіднебезпеки не будуть обмежувати, якщо 80% педагогів матимуть документ про вакцинацію хоча б однією дозою. Він запропонував, щоб запровадження «жовтої» зони було можливим лише після запровадження таких карантинних змін.

«Лише коли ця постанова набере чинності, – а це як мінімум 7 днів з моменту її розгляду на засіданні уряду, – пропонуємо скликати засідання Комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій та розглянути питання встановлення «жовтого» рівня на території всієї країни. До того часу всі, зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами «зеленого» рівня, незважаючи на кількість вакцинованих педагогічних працівників», – додав він.

За словами Ляшка, «COVID-19 стає пандемією невакцинованих».

Міністр також сказав, що «зараз епідситуація в країні прогнозовано погіршується», перевищено деякі індикатори, але ситуація поки не критична.

Раніше Ляшко припускав, що вакциновані зможуть у разі локдауну відвідувати публічні місця.

Фото: Фейсбук