На сьогодні завершують оновлення опалювальної системи в школі-інтернаті №6.

Як повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, за останні 6 років у столиці провели такі роботи у 330 закладах.

У деяких випадках модернізація опалювальних ситем допомогла зменшити енергоспоживання та витрати на комунальні послуги на 50%. Загалом за рахунок енергоефективних ремонтів столичні школи і дитячі садки зекономили понад 300 млн грн.

Наразі триває робота на ще понад 400 об’єктах. Зокрема, в «Навчально-реабілітаційному центрі № 6», повідомили у програмі «Київ.NewsRoom» на телеканалі «Київ».

«Через недосконалу систему опалення тут середня температура в холодні місяці складала 15-16 градусів. Коли ми завершимо цей проєкт – температура скаладатиме 21-22 градуса», – запевнив В’ячеслав Хмара,  в.о. директора КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях».

За словами Петра Пантелеєва, Київ уже спрямував майже 300 мільйонів гривень у термомодернізацію закладів освіти. У результаті енергоспоживання в цих будівлях зменшилось на 179 тисяч Гкал.

«Тут провели реконструкцію або заміну старих індивідуальних теплових пунктів, що вже були технічно та морально зношеними, замінили освітлення, утеплили стіни й покрівлю, встановили більш сучасне оснащення господарчих блоків та сучасне обладнання, що дозволяє раціонально використовувати енергоносії», – сказав заступник голови КМДА.

На проведення цих робіт Києву вдалося залучити міжнародні гранти та позики:

  • 5 млн євро – кошти НЕФКО (Північної екологічної фінансової корпорації)
  • 2,3 млн євро – кошти міського бюджету міста Києва
  • 1,3 млн євро – грант E5P (Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля)
  • 0,5 млн грн – кошти USAID (Агентства США з міжнародного розвитку)
  • 0,3 млн євро – SIDA – Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку.

«Наразі триває новий етап співпраці з НЕФКО, у рамках якого будуть проведені енергоефективні роботи ще у 408 закладах: проведення капітального ремонту МІТП у 370 освітніх закладах, проведення капітального ремонту МІТП та систем опалення в 27 освітніх закладах, проведення капітального ремонту винятково систем опалення в 11 освітніх закладах. Загальна сума проекту близько 230 млн грн або 7,2 млн євро», – поінформував заступник голови КМДА.

Окрім економії на споживанні та оплаті електроенергії, завдяки модернізації скорочуються викиди CO2. А головне – учням комфортно перебувати в класі навіть за дуже холодних температур надворі.

Завершити модернізацію школи-інтернату №6 у Києві обіцяють до початку опалювального сезону – 15 жовтня. Там залишилося оновити батареї в спортзалі та ще кількох приміщеннях.

Фото: скріншот