Матеріали справи передали стороні захисту для ознайомлення.

Слідчі та прокурори завершили досудове розслідування стосовно народного депутата групи «За майбутнє» Віктора М’ялика, якого підозрюють в ухиленні від сплати податків на більш ніж 100 мільйонів гривень. Про це повідомляє Офіс генпрокурора, не називаючи імені фігуранта.

Вказується, що підозрюваному та його захисникам повідомлено про завершення досудового розслідування та надано повний доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

«Розслідуванням встановлено, що протягом 2012-2019 років народний обранець займався підприємницькою діяльністю – здійснював систематичний продаж нерухомості в багатоквартирних житлових будинках у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Київщині без реєстрації фізичною особою-підприємцем чи юридичною особою. Доходи від реалізації цих квартир та нежитлових приміщень він декларував як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%» — йдеться в повідомленні.

За даними «УП», мова про Віктора М’ялика, якому оголосили підозру в березні 2021 року.

За висновками експертів, дії підозрюваного призвели до ненадходження до Держбюджету податків на загальну суму понад 118 млн гривень.

Як інформує ДБР, фігурант підозрюється в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Віктор М’ялик пройшов до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець по 155 округу в Рівненській області. За даними руху «ЧЕСНО», до Ради він був фінансовим директором ТОВ «МДС-буд», у 2017-му став власником компанії «МД Плюс», будує нерухомість і є співзасновником та керівником декількох ОСББ. Видання Ґрати пише, що до 2014 року М’ялик працював у будівництві маляром, зварювальником і майстром столярної бригади, потім зайнявся бізнесом і заснував «МД Плюс».

У своїй декларації про доходи за 2019 рік М’ялик вказав, що володіє 158 квартирами в Києво-Святошинському районі.

Фото: Фейсбук