Президент Володимир Зеленський обговорив з генеральним директором Apple Тімом Куком українізацію помічника Siri.

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського та генерального директора корпорації Apple Тіма Кука українська делегація презентувала українські електронні сервіси. Також сторони обговорили можливу співпрацю з низки питань.

Про це розповів очільник Мінцифри Михайло Федоров.

За його словами, українська делегація презентувала “Дію”, “Дія City”, “Фонд Фондів”, а також сторони обговорили можливу співпрацю щодо перепису населення, медицини, навчання програмуванню школярів, студентів, ветеранів, відкриття Apple Store.

Федоров повідомив, що зустрівся з Куком разом зі своїм заступником Олександром Борняком. Зокрема міністр зауважив, що разом з Apple Мінцифри працює над тим, “щоб усі сервіси компанії були доступні українцям”. Серед спільних проєктів, сторони обговорили:

  • локалізацію голосового помічника Siri, щоб Siri говорила українською;
  • ЕКГ В Apple Watch;
  • можливість побудови компанією Apple датацентру для сервісів iCloud в Україні;
  • Apple Music (у Мінцифри запропонували компанії створити саме українську музичну редакторську команду, як в інших країнах, — Німеччині, Франції тощо);
  • співпрацю в напрямку перепису населення.

“Apple вже має успішний кейс з проведенням перепису населення в одному зі штатів. Хочемо перейняти досвід і використовувати інноваційні підходи та залучати діджитал-інструменти”, — пояснив міністр.

За його словами, можлива також співпраця в напрямку освіти з програмування для школярів, в університетах, серед ветеранів, у сфері охорони здоров’я, для комп’ютеризації шкіл та вчителів на підтримку тих програм, які вже реалізуються в Україні.

“Разом з Президентом презентували проєкт Дія City — найкращу податкову систему для IT у світі. Також поділилися досвідом впровадження перших у світі цифрових паспортів у “Дії”. Показали наш мобільний застосунок “Дія” команді Apple, який їм сподобався. Також попросили компанію прискорити відкриття Apple Store в Україні”, — резюмував очільник Мінцифри.

До слова, президент Володимир Зеленський прибув з візитом до США 31 серпня, під час якого провів свою першу зустріч із президентом США Джо Байденом. 2 вересня українська делегація прибула до Каліфорнії.

Нагадаємо, Apple запустила службу підтримки в Україні.

Фото: unsplash