Медики закликають з відповідальністю ставитися до свого здоров'я та до здоров'я оточуючих.

В Міністерстві охорони здоров’я навели алгоритм дій для громадян в разі отримання позитивного тесту на COVID-19. Про це йдеться в дописі прес-служби МОЗ.

В відомстві наголошують, що рішення про госпіталізацію пацієнта приймає виключно лікар на основі проведеного обстеження.

  • Залишатись вдома та обмежити контакти з іншими людьми.
Доречно також повідомити людей, з якими хворий мав фізичний контакт, про позитивний результат тестування. Це потрібно, щоб унеможливити подальшу передачу вірусу.
  • Зв’язатися зі своїм сімейним лікарем та дотримуватися його інструкцій.

«Якщо йдете до лікаря на прийом, то обов’язково: використовуйте засоби індивідуального захисту, уникайте великих скупчень людей, тримайте дистанцію, узгодьте із лікарем час прийому, щоб не чекати в черзі та не поширювати COVID-19» — вказують в МОЗ.

  • Чесно розповідайте лікарю про свої симптоми.
«Говоріть правду, не варто придумувати «додаткових» симптомів та станів, адже на основі обстеження лікар ухвалює рішення про спосіб лікування. Якщо ж не маєте жодних симптомів, так і скажіть. Бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно або в легкій формі» — наголошують медики.
  • Викликати «швидку» лише за необхідності невідкладної допомоги.

Зараз в Україні на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих. Важливо, що рішення про госпіталізацію приймає лікар на основі проведеного обстеження. Телефонувати на 103 варто за наявності симптомів та станів, що виникають у пацієнтів із COVID-19 — наголошують в МОЗі.

Раніше в МОЗ розповіли, як кияни можуть викликати бригаду з вакцинації проти COVID-19.

Фото: Фейсбук