Зокрема, на Білоцерківщині та Броварщині.

Впродовж минулого тижня 5 громад з Київської області вирішили залишити УПЦ МП і перейти до ПЦУ.

26 червня, на Білоцерківщині на Київщині у селі Храпачі релігійна громада святого Архистратига Божого Михаїла залишила лоно МП і перейшла до Православної Церкви України. Рішення було прийняте одноголосно, — повідомляє о. Микола Гопайнич.

28 червня звернулася, а 29го отримала указ парафія святого пророка Іллі с. Паришків Броварського р-ну про прийняття її до складу Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, — повідомили на сайті єпархії.

Так само 28го звернулася і 29го отримала указ парафія великомученика Пантелеймона Цілителя с. Бакумівка Броварського району про прийняття до складу Переяславсько-Вишневської єпархії, повідомляє її офіційний сайт.

В с. Денихівка (в Білоцерківському районі Київської області, у складі Тетіївської міської громади) громада після тривалого обговорення більшістю голосів підтримала перехід до ПЦУ. Збори відбулися 2 липня під дверима храму. Охорону заходу здійснювала поліція.

3 липня відбулися збори в смт. Гостомель, де парафіяни храму Покрови Богородиці прийняли рішення змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ.

Рішення про перехід парафії з Української православної церкви Московського патріархату до ПЦУ ухвалили одноголосно.

“Вітаю мешканців Гостомеля із прийняттям релігійною громадою рішення про перехід з московського патріархату до! Нарешті у храмі на вулиці будуть правити службу українською мовою, забудуть хто такий супостат Кирило і збільшать кількість прихожан за рахунок дійсних патріотів України”, – пише він.

Рішення громади підтримав і начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Тарас Думенко.

“В цілому він підтримав перехід парафії від московитів до ПЦУ. Але почав із промови що можна молитися і в московському патріархаті, що викликало несхвальні вигуки присутніх”, – розповідає Купрій.

На слуханнях також пропонували, що інша церква у селі Мостищі, яке вже давно є частиною Гостомеля, теж має перейти до ПЦУ.

Загалом впродовж минулого тижня 16 громад з 7 областей вирішили залишити УПЦ МП і перейти до ПЦУ.

Фото: Фейсбук