Анастасія Шаботова підтримала росіянку Камілу Валієву, яку впіймали на вживанні допінгу.

Колишня російська фігуристка, а нині громядянка України Анастасія Шаботова 15 лютого відкрила коротку програму у жінок на Олімпіаді-2022 в Пекіні.

Як і під час першого виступу на ОІ (коли посіла сьоме місце), Шаботова вийшла на лід під «Щедрика» Миколи Леонтовича, в тому ж етно-костюмі італійського бренду Thuono, амбассадором якого є фігуристка.

Виступ Шаботової був невдалим, вочевидь, спортсменка не впоралася із хвилюванням. Фігуристка впала на лід на самому початку прокату, не докрутивши потрійний аксель, в’їхала в борт. Після цього Шаботова ще й впала на руки.

За свій виступ вона отримала 48,68 бала.

Перед цим виступом Шаботова прокоментувала допінг-скандал з росіянкою Валієвою. На думку Шаботової, російська спортсменка не могла вживати заборонені препарати — її слова наводить «Чемпіон».

«Прочитала і забула, досі в це не особливо вірю. Дівчатка такі, нічого б їм не допомогло, якби вони не мали такого таланту. Смішно навіть думати, вони просто талановиті та багато працюють. Співчувати олімпійським чемпіонам дивно. Я просто рада за них. І я рада, що мої друзі стали олімпійськими чемпіонами, що я знайома», – сказала Шаботова.

Нагадаємо: Анастасія Шаботова — українська, раніше російська фігуристка, що виступає в одиночному катанні. У 2019 році Шаботова заявила російським ЗМІ: «Як виступати стабільно? Випити багато допінгу – і виступаєш стабільно. Ось і все. Тільки треба правильний допінг пити». Тоді ж Шаботова додала, що в Росії фігуристи зловживають забороненими препаратами.

У липні 2020 року, отримавши дозвіл від Федерації фігурного катання Москви, змінила спортивне громадянство і почала представляти збірну України.

Фото: Фейсбук