Минуоого тижня в Україні із коронавірусом госпіталізували понад 27 тисяч громадян.

Про це повідомляє Міністестерство охорони здоров’я.

Так, 94,2% українців, госпіталізованих з COVID-19 минулого тижня, не мали жодної дози антиковідної вакцини. Із 27 488 людей, яких було госпіталізовано з коронавірусною хворобою з 11 по 17 жовтня 2021 року, не отримали жодної дози антиковідної вакцини 25 тисячі 893 хворих. Такими є дані дані інформаційно-аналітичної системи MedData.

В Україні станом на ранок 19 жовтня вакциновано 14,6 млн громадян, з них двома дозами – понад 6,5 млн осіб.

У МОЗ зазначили, що найбільш ефективно імунітет виробляється після 2-ї дози вакцини, яку слід отримати у рекомендований інтервал. Цей інтервал становить для:

CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів
Comirnaty/Pfizer — 21 день
Moderna — 28 днів
AstraZeneca — 4-12 тижнів

У міністерстві також підкреслюють, що на статистику захворюваності серед вакцинованих можуть впливати підроблені документи про щеплення. Людина з придбаним сертифікатом має високі шанси потрапити в лікарню та померти від COVID-19, хоча всі вважатимуть, що вона вакцинована. Це підриває довіру до ефективності вакцини.

Тому українців, які знають про випадки підробки таких документів, просять повідомляти про них у поліцію або до контакт-центру МОЗ.

Раніше у Центрі з контролю та профілактики захворювань США зазначили, що невакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму “Дельта”, ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини.

Фото: Фейсбук