На Київщині російські окупанти завдали збитків селищу Мощун на 1,1 млрд грн.

Про це повідомив керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки  Максим Нефьодов.

«Перший результат оцифровки зображень руйнувань для оцінки пошкоджень – с. Мощун в Київській області. SmartFarming і Vkursi Zemli відзняли з дронів 562 зображень для ортофотоплану, що дозволило damaged.in.ua оцінити пошкодження в розрізі окремих об‘єктів різних категорій», – зазначив Нефьодов.

За його словами, до цього всі спроби різних міжнародних організацій розпізнавати пошкодження – це була по суті «теплова карта» – типу стільки то відсотків населеного пункту знищено. Але ж площа – це одне, а що там знаходиться – зовсім інше.

«Подібні знімки дозволяють дати незалежне підтвердження інформації, яку ми збираємо на мікрорівні. А деякі об‘єкти іншим способом і не оцінити – наприклад, важко повірити, що буде індивідуально заявлений кожен приватний будинок або квартира. Зрозуміти, що пошкоджено на промислових об‘єктах просто «по факту прильоту» теж важко. Тому дрони і супутники дуже допомагають”, – зауважив Нефьодов.

Він дода, що  Мощун майже повністю зруйнований, оцінка збитків – біля 1.1 млрд грн. При цьому є низка об‘єктів, які постраждали суттєво менше, в тому числі і серед інфраструктури. Наступний населений пункт для оцінки збитків – Горенка.

Фото: Фейсбук