У Києві СБУ припинила протиправну діяльність проросійського інтернет-агітатора, який розповсюджував фейкові антиукраїнські відеоматеріали і закликав до зміни територіальних меж України.

Про це Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області повідомляє у Фейсбуці.

Контррозвідники спецслужби встановили, що колишній випускник Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків імені ленінського комсомолу, а нині 56-річний громадянин України, публічно підтримував та популяризував наративи президента рф володимира путіна.

З початком повномасштабної війни через створені власні акаунти у Фейсбуці, Телеграмі та інших соцмережах він створював та поширював антиукраїнські пропагандистські матеріали. Відео, дописи та коментарі фігурант використовував для виправдовування збройної агресії росії проти України.

Зокрема, розповсюджуючи фейкові матеріали, пропагандист переконував інтернет-користувачів, що колони біженців із Маріуполя та Бердянська Збройні сили України обстрілюють касетними ракетами, а “нацисти-кримінальники” розстрілюють дітей та мирних жителів Донеччини.

Натомість дії російських військових на території України він глорифікував, розповідаючи, як “отважные воины помогли обездоленым и брошенным на произвол судьбы людям вырваться из лап нацыстов”. А чеченські “добродії!, мовляв, роздають продукти, воду та медикаменти”, – ідеться в повідомленні.

У ході обшуків за місцем проживання зловмисника правоохоронці вилучили електронні носії інформації, на яких містилися матеріали із закликами до зміни територіальної цілісності України, пропаганди росії та виправдання дій агресора.

Слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф в України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України оголосили зловмиснику про підозру.

Фото: Фейсбук