Екс-чиновника затримали на межі території Харківської й Донецької областей.

СБУ затримала на Харківщині колишнього працівника Адміністрації президента України. Його звинувачують у роботі на російські спецслужби — розповів начальник Управління СБУ у Харківській області Роман Дудін в інтерв’ю Факти ICTV.

Повідомляється, що затриманий був агентом Головного управління Генерального штабу ЗС рф.

Ця людина свого часу, до 2019 року, працювала у тоді ще Адміністрації Президента України, обіймала певну посаду і мала доступ до державної таємниці й до інформації з обмеженим, я б назвав навіть критичним рівнем доступу” — вказав Дудін.

Екс-чиновника затримали на межі території Харківської й Донецької областей, на росію він працював з 2014 року.

Про подальшу долю затриманого Дудін не розповів.

ДОПОВНЕНО

В пресрелізі СБУ оприлюднені деталі. Затриманий зізнався, що з 2014 року працював на Головне управління Генштабу Збройних сил РФ. Був завербований після того, як утік з Донеччини до Бєлгорода.

Російські куратори обрали йому псевдонім “Регін” і поставили завдання – здобути секретну інформацію державного рівня.

Для цього йому навіть допомагали робити кар’єру в українських органах влади. Зокрема, агент працював у суді, згодом в одному з департаментів Адміністрації колишнього президента, а після того служив у війську.

Він також збирав компрометуючі дані про різних посадовців. А з початком широкомасштабного вторгнення в Україну – інформацію про силовиків, зброю та військову техніку.

У ході спецоперації співробітники Харківського управління СБУ перехопили канал зв’язку агента, встановили його місцезнаходження та зрештою схопили на Донеччині.

Агенту загрожує довічне позбавлення волі.

На опублікованому відео затриманий розповідає, що до 2014 року працював в органах внутрішніх справ, зокрема Донецької області. З початку АТО виїхав до Бєлгорода (РФ) і розпочав роботу в координаційному штабі, який курувався безпосередньо депутатами Держдуми Йосипом Кобзоном та Геннадієм Зюгановим.

Після цього співробітники ГРУ Генштабу РФ нібито вирішили, що йому потрібно повертатися в Україну “для просування як політичної фігури чи фігури національного діяча”.

Він також розповідає, що згодом потрапив до Адміністрації президента до департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції. “Під час роботи в цьому департаменті мені вдалося отримати інформацію серйозного характеру, її було передано співробітникам ГРУ ГШ та ФСБ”, – зазначає агент.

Фото: Фейсбук