Він порівнював блокування каналів «112 Україна», NewsOne, і ZIK із диктатурою нацистської Німеччини, вітав українців з 23 лютого та виступав на російських каналах.

Про обшуки сам Юрій Дудкін повідомив на своїй Facebook-сторінці.

«У мене обшук, звинувачення у держзраді», – написав він ввечері 23 лютого.

Зазначимо, 9 лютого Юрій Дудкін заявляв, що санкції президента України Володимира Зеленського щодо телеканалів «112 Україна», NewsOne, і ZIK – «це перший крок до встановлення диктатури і використання методів інформаційної блокади, які діяли в нацистській Німеччині і діють зараз в тоталітарній Північній Кореї».

А 23 лютого він відзначав «важливість свята Дня захисника Вітчизни» та публікував привітання з цим днем від Володимира Путіна – президента країни, визнаної агресором та окупантом частини українських територій.

Рано-вранці 24 лютого СБУ прийшла до Дудкіна з обшуками та підозрою в державній зраді. Також спецслужба оприлюднила в мережі аудіозаписи розмов Юрія Дудкіна із кураторами російського «Первого канала», на замовлення яких він поширював інформацію, котра направлена на шкоду територіальній цілісності держави та брав участь у підривній діяльності проти України з боку РФ.

На сайті СБУзазначається – слідчі встановили, що за завданням кураторів киянин створив мережу, до якої входили кілька вебресурсів (групи в соціальних мережах, youtube-канали) та окремі блогери, які фінансувалися з РФ. На цих ресурсах пропагандист поширював замовний контент, у тому числі від своїх координаторів з російського «Первого канала» та агенції «News Front».

«Водночас «експерт» особисто брав участь у прямих ефірах політичних ток-шоу на заборонених російських телеканалах. Там він не тільки сприяв розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, а й систематично отримував за це грошову винагороду від замовників», – повідомляє спецслужба.

Окрім державної зради, Дудкіну інкримінують кримінальний злочин за та ст. 161 – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

 

Зазначимо, після російської агресії щодо України держава відмовилася від святкування радянського «свята» 23 лютого. Натомість в українських військових з’явилвся День захисника України, котрий відзначають щороку 14 жовтня. Також військові історики встановили, що радянська влада пропагувала меседж про те, що 23 лютого 1918 року Червона армія здобула перемогу над Німеччиною під Нарвою і Псковом, хоча в історичних джерелах про цю перемогу немає інформації. Детальніше про повідомляла “Армія Інформ“.

Нагадаємо, 2 лютого ввечері президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти Тараса Козака – депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника кума Путіна Віктора Медведчука, та ще восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik, юридичним власником яких є Козак.

А 19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Фото: Фейсбук, СБУ