Служба безпеки встановила особу снайпера 15-ої окремої «Олександрійської» мотострілецької бригади, який вбив неозброєного цивільного у Броварському районі Київщини.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Досудовим слідством встановлено, що вбивця — Ільїн Олег Олегович, уродженець Башкортостану, військовик частини № 90 600, яка дислокується у селищі Рощинський Волзького району Самарської області.

Його підрозділ входить до складу 2-ї гвардійської загальновійськової армії центрального військового округу збройних сил російської федерації.

Як розповіли у Головному управління СБУ у Києві та області, 24 лютого окупант перетнув державний кордон України в Сумській області. Професійний снайпер разом з іншими загарбниками заїхав зі сторони Чернігівської області до села Перемога Баришівської територіальної громади та окупували його.

На місцях дислокацій підрозділів та окремих груп воєнні злочинці організували цілодобове бойове чергування зі змінами кожні три години.

Ільїн разом із відділенням снайперів та іншими підрозділами, розмістились вздовж вулиці Київська поруч з магазином «Будмаркет», розташованого неподалік від сільського парку.

Під час чергування на очі злочинцю потрапив цивільний чоловік, який повертався до себе додому повз пам’ятник воїнам-односельцям, які загинули в роки Другої світової війни. 53-річний місцевий мешканець не створював для озброєного професіонала жодної небезпеки та за законами війни не повинен бути об’єктом нападів.

Проте Ільїн все ж здійснив прицільний постріл у беззбройного цивільного. Внаслідок тяжких поранень, не сумісних з життям, чоловік помер.

Наразі на основі зібраних доказів, а саме, показань свідків, впізнання за фотознімками, снайперу заочно повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством.

Санкція статті передбачає покарання від 10 років тюрми до довічного ув’язнення.

Фото: СБУ