Сумісна операція Офісу генпрокурора України та СБУ дозволила розкрити особу чергового польового командира «кадирівців», якого підозрюють у катуваннях цивільних у Бучі.

Про це передає пресслужба генпрокуратури України.

В насильницьких діях підозрюють командира загону спецпризначення «Ахмат» управління федеральної служби «Росгвардії» по Чеченській Республіці, майора Ізнаура Мусаєва. Йому інкримінують порушення законів та звичаїв війни, в поєднанні з умисним вбивством цивільного населення у місті Буча Київської області.

Перебуваючи у складі чеченського СОБРу, Мусаєв брав участь у захопленні села Микуличі.  Завданням його підлеглих було здійснення спецрейдів для залякування місцевих мешканців та виявлення ознак співпраці із ЗСУ.

За даними правоохоронців, першою жертвою чеченського силовика став 57-річний чоловік, який вийшов на двір. Мусаєв змусив його опуститися на коліна, і вистрелив йому в голову. Тіло загиблого окупанти перенесли до будинку ще одного місцевого мешканця, який був вбитий аналогічним засобом. Далі Мусаєв та його люди знищили ще трьох цивільних: подружню пару та 67-річну пенсіонерку. За результатами балістичних експертиз, зброєю вбивства був російський пістолет Яригіна. За пів години каральних рейдів Мусаєвим було знищено 5 цивільних. Наразі слідство досі триває.

Нагадаємо, що раніше Національна поліція оголосила про підозру 8 військовослужбовцям «Росгвардії», які в Бучі займалися мародерством.

Фото: відкриті джерела