Співробітники Служби безпеки України викрили викладачку одного з профільних навчальних закладів Києва, яка співпрацювала з окупантами на початку збройної агресії РФ.

Про це повідомляє пресслужба українського силового відомства.

У повідомленні йдеться, що за результатами досудового розслідування, «педагогиня» підтримувала зв’язки з військовослужбовцем Федеральної служби охорони РФ та працівниками т.зв. «міністерства освіти ДНР».

«Щоб заслужити «прихильність» окупантів, жінка створила та адмініструвала кілька анонімних інформаційних ресурсів в соціальних мережах та месенджерах. Тут вона публікувала надані їй матеріали з проросійськими наративами, які дискредитували українську владу та Збройні Сили України», – повідомляють силовики.

Також агентка виправдовувала дії окупантів, закликаючи до посягань на територіальну цілісність та недоторканість України.

«За вказане, у разі окупації столиці, загарбники обіцяли зрадниці посаду в одному з підрозділів департаменту освіти й науки Києва», – наголосили в СБУ.

Слідчі вже повідомили зловмисниці про підозру за ч.3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) ККУ.

До Солом’янського райсуду Києва доправлено клопотання про обрання затриманій запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Фото: відкриті джерела