Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в Києві.

Про це повідомляє пресслужба.

«Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян», – йдеться в повідомленні.

Як уточнюється, вказані заходи проводяться для: недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»; перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо; убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

«За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці: проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів; здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України», – додали в СБУ.

Там наголосили, що у своїй діяльності правоохоронці дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду й віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Нагадаємо, що СБУ відкрила кримінальне провадження щодо прославляння «русского мира» в Києво-Печерській Лаврі.

Фото: СБУ