СБУ заявляє про можливості використання проєкту для дискредитації України, над яким працює скандальний російський режисер Ілля Хржановський,

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит видання “Цензор.НЕТ”.

«Служба безпеки України проінформувала прем’єр-міністра Д. Шмигаля з приводу потенційних ризиків, пов’язаних з діяльністю представників благодійного фонду “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, акцентовано увагу на можливу спробу іноземних урядових і неурядових об’єднань, зокрема Російської Федерації, використати це питання для дискредитації України на міжнародній арені і звинувачень її в порушенні прав і свобод національних меншин», – йдеться в документі.

Таким чином, Кабінету міністрів було рекомендовано підтримати вітчизняний проєкт меморіалізації Бабиного Яру.

Також повідомляється, що СБУ проінформувала й Міністерство культури й інформаційної політики з приводу потенційної небезпеки і передумов до виникнення міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі через наміри Меморіального Центру побудувати релігійну споруду на території колишнього кладовища в Бабиному Яру.

Нагадаємо, у мережі точаться суперечки довкола російського проекту меморіалу «Бабин Яр». Окрім того, культурні діячі закликають КМДА не виділяти землю Меморіальному центру «Бабин Яр».

Зазначимо, існує два проекти Міжнародного центру Голокосту Бабин Яр – російський та український. Нещодавно була презентована концепція меморіалу від команди авторів на чолі із російський режисером Іллею Хржановським. За розробками, автори планують забезпечити відвідувачам персоналізований підхід та індивідуальний маршрут.

Проте, як повідомив український дисидент єврейського походження та віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, російська команда на чолі із режисером Іллею Хржановським намагаються домовитися із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду національного заповідника «Бабин Яр» у Києві.

Також існує проект українського державного меморіалу жертв розстрілів у Бабиному Яру, створення якого у червні цього року анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Його планують збудувати і відкрити до 80-х роковин Бабиного Яру, у 2021 році.

Фото: facebook