Одному з постраждалих вдалося вижити — він уже дав свідчення.

Служба безпеки України оприлюднила перехоплення розмови, в якій російський військовослужбовець Антон Струєв наказав розстріляти цивільних мешканців на Київщині. Українська спецслужба зібрала повну доказову базу на окупанта і повідомила йому про підозру.

Свої звірства загарбник чинив в селах Мокрець і Заворичі, повідомив прес-центр СБУ.

Старший лейтенант збройних сил рф Антон Струєв із позивним «Беркут» підозрюється за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Нагадаємо, на початку травня Броварська окружна прокуратура повідомила про підозру командиру розвідувальної роти розвідувального батальйону 15-тої окремої мотострілецької бригади. Журналісти з’ясували, що йдеться про 29-річного Антона Струєва, який катував і допитував людей на Київщині.

СБУ зібрала неспростовні докази, що кадровий офіцер, командир розвідроти розвідувального батальйону 15-ої «миротворчої» бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу РФ особисто віддавав накази про розстріл мирних мешканців під час окупації села Броварського району Київщини.

У розпорядженні СБУ – перехоплена телефонна розмова, в якій «Беркут» дає підлеглому цей злочинний наказ: «Да валите там всех, нах*й! Есть гражданские – нах*й в расход, сука, всех!».

За даними слідства, окупант не обмежувався тільки наказами. У селах Мокрець і Заворичі він особисто брав у полон беззбройних мирних мешканців і жорстоко, із застосуванням тортур, допитував їх. Він вимагав надати інформацію про військовослужбовців ЗСУ, бійців Тероборони та патріотично налаштованих односельців“, – йдеться у повідомленні спецслужби.

Встановлено, що вранці 22 березня після одного з таких жорстких допитів підлеглі «Беркута» взяли на приціл місцевого мешканця, який випадково опинився поряд. Коли цивільний повернувся до них спиною, Струєв наказав стріляти. Окупанти залишили чоловіка помирати.

Чоловік, отримавши важке поранення, вижив. Він упізнав свого ката та готовий свідчити проти нього у міжнародному суді.

Нагадаємо, журналісти вже розшукали родичів рашиста Струєва, підозрюваного у звірствах в Бучі 

Фото: СБУ