У київському центрі компанії працює понад 600 людей з яких 450 - R&D-інженери.

Про це розповів інтернет-журнал про IT-ринок в Україні dev.ua.

R&D-центр (центр досліджень і розробок) Samsung працює у Києві з 2009 року. Розташовується в бізнес-центрі 101 Tower. Це 27-поверховий хмарочос на Льва Толстого, 57.

Під час міжнародної конференції Ukraine in Washington було презентовано роботу одного з найбільших і найсильніших R&D центрів в Ураїні, і це був центр Samsung. Так, з 2009 року у київський центр було інвестовано $ 365 млн. На сьогодні тут працює понад 600 людей з яких 450 — R&D-інженери. Більшість людей оформлені як постійні співробітники. А половина R&D команди працюють з Samsung понад 10 років.

У київському Samsung займаються, зокрема, розробками у сфері штучного інтелекту. Для цього в українському підрозділі є високопродуктивний комп’ютерний кластер. Є дві хардверних лабораторії: для AR/computer vision і для кібербезпеки.

Із моменту заснування центр подав заявки на 232 патентит, з яких особливо цінні — 117.

Близько $1 млн з моменту заснування R&D в Україні Samsung інвестував у спільні проекти з місцевими університетами. У Києві Samsung найчастіше співпрацює із політехнічним інститутом та шевченківським університетом.

Які розробки має нині Samsung?

  • програмний інтерфейс для 3D графіки – middleware для Vulka. Перші смартфони, які підтримують Vulkan API – Galaxy S7 і S7 edge.
  • поліпшення технології для стилуса Samsung — S-pen. Завдяки технологіям штучного інтелекту екран став реагувати на дотики стилуса з мінімальною затримкою, що створило відчуття малювання і письма, наближене до того, які ми отримуємо на звичайному папері.
  • підтримка рукописного письма на пристрої на зразок Samsung Galaxy Tab. Розроблена в Києві технологія підтримує 85 мов.
  • Smart Trainer (презентовано в 2021 році) – технологія на базі комп’ютерного зору, яка дозволяє проводити тренування з фітнесу онлайн. Пристрої Samsung фіксують, як людина виконує вправи, а спеціальна програма дає поради щодо поліпшення якості тренування.
  • штучний інтелект для авто – технологія за допомогою чотирьох камер, встановлених на машині, дозволяє з високою точністю визначати знаходження інших учасників дорожнього руху.

Фото: Фейсбук Ліга