Мова йде про гіроборди, гіроскутери, моноколеса, електросамокати, електроскейти, дріфт-трайки, кількість яких на дорогах столиці постійно збільшується.

Про це повідомляє пресслужба Київради.

Як пояснила депутатка Київської міської ради Ганна Свириденко, користувачі цього прогресивного транспорту, за відсутності належного правового регулювання, часто нехтують елементарними правилами та наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху.

На проїжджій частині власники цих транспортних засобів ризикують потрапити під колеса автомобілів, а на тротуарах несуть небезпеку вже для пішоходів. Крім цього, на даний час не передбачено навіть ведення окремої звітності щодо дорожньо-транспортних пригод, які стались за участю персонального легкого електротранспорту. Питання узаконення електротранспорту в Україні обговорюється вже кілька років, проте досі законодавство не містить окремого визначення поняття і щодо електротранспорту загалом, і до осіб, які здійснюють керування ним“, – зазначила вона.

Тож у Київраді наполягають на внесенні змін до деяких законодавчих актів України, які врегулюють права та обов’язки нової категорії учасників дорожнього руху.

Це безпосередньо сприятиме підвищенню безпеки водіїв та пішоходів, а також зменшенню кількість дорожньо-транспортних пригод у столиці“, – впевнені столичні депутати.

Фото: Відкриті джерела