Військовий критикує організацію мобілізаційного процесу і наголошує, що на війні мають бути лише вмотивовані люди.

Український військовий, блогер та письменник Валерій Маркус засудив практику публічної роздачі повісток чоловікам, які «завинили» перед суспільством. Зокрема, у своєму Фейсбук Маркус написав, що бачив «огидне відео», як повістки видають відвідувачам залу гральних автоматів.

Інцидент, про який розповів Маркус, стався в Обухові. Відео можна переглянути за посиланням.

Зі слів Маркуса, такі речі принижують професію військового «до рівня покарання для якихось хронів».

«Очевидно, що рівень вимог для вступу на службу сьогодні низький через об’єктивні обставини, але це не значить, що армія має перетворюватись на угрупування алкашів, наркоманів, крадіїв та інших елементів вершин суспільного дна. Такою організацією процесу призову, держава принижує і демотивує бійців, які свідомо пішли на службу жертвуючи своїми інтересами, ба, навіть життям. Військкомати поставили цих людей в один ряд з тими, кого кинули на службу у вигляді покарання. Це просто принизливо» — обурився він.

Також він зазначає, що на війні з людьми, які були мобілізовані таким чином — проблем потім набагато більше, ніж користі. Крім того, можливий навіть саботаж.

«Ще не чув від жодного сержанта чи офіцера про задоволеність великою кількістю не вмотивованих та неякісних бійців. З усієї маси, якою військкомати закидують армію, притомних не більше 10-15%. Усе інше – невмотивований натовп, який тільки створює додаткові проблеми і відбирає на себе цінний ресурс часу та зусиль. Це я кажу, як командир. На додачу, в поточний момент не передбачено ніякої процедури звільнення військовослужбовців за ганебну поведінку. Тобто непоодинокі випадки, коли командир отримує в своє розпорядження відвертий непотріб, який саботує виконання наказів і здатен у будь-який момент перейти у статус дезертирів, залишивши позиції і підставивши інші підрозділи. Нажаль, мені доводилося стикатися з подібними ситуаціями особисто, і це коштувало життя моїм друзям» — додає Маркус.

Маркус каже, що мав і особистий досвід спілкування з «мобілізованими алкоголіками».

«… в Донецькій області два мобілізованих алко-тіла додумались погрожувати мені зброєю. Перший – мобілізований солдат, а другий- мобілізований КАПІТАН. А місяць тому довелося зірвати сержантський погон з п’яного хрона, у якого навіть по опухлому обличчю видно, що він системно прокисає. Там і без медкомісії видно, що людина – алкаш, але військкомат вирішив, мабуть, що обличчя такого вигляду достойне представляти ЗСУ і підходить для виконання бойових завдань» — пише Маркус.

Військовий підсумовує, що якщо підхід не зміниться — «проблеми будуть лише множитись».

Фото: Фейсбук