В Міністерстві культури поки не відреагували на звинувачення.

Голова виконкому Національної ради реформ Михайло Саакашвілі звинуватив Кабінет міністрів та Міністерство культури у спробі «відродити ДАБІ». Також у своєму Facebook Саакашвілі стверджує, що Мінкульт прагне отримати повноваження з категоризації готелів.

На засіданні уряду в середу міністр культури Ткаченко та міністр Кабінету міністрів Немчинов ініціювали створення «інспекції з питань захисту культурної спадщини», пише Саакашвілі. Вочевидь, він має на увазі Державну службу охорони культурної спадщини та Державну інспекцію культурної спадщини, яким уряд надав юридичні підстави для початку роботи.

«Фактично ці два діячі оживили ДАБІ (…) Щоб був зрозумілий масштаб схеми, ця новоявлена ​​інспекція може зупинити своїм рішенням будь-яке будівництво і жодне будівництво не може бути розпочате без її попереднього схвалення. Ось так просто створили інспекцію, яка багато років буде отруювати життя українських будівельників, вбивати робочі місця і приносити хабара чиновникам» — написав він.

Також Саакашвілі стверджує, що Кабмін ініціює громадське обговорення проекту постанови про передачу Мінкульту повноважень з видачі категорій готелям.

«Все просто! Готелям дозволили відкривати казино, але на певних умовах, а це хороша можливість для чергового обілечування! Тому зараз пропонується забрати цю функцію у незалежного органу з сертифікації і передати її міністерству культури Ткаченко …» — пише він.

За словами політика, постанова передбачає, що готелі і заклади тимчасового розміщення осіб «повинні будуть подавати величезний пакет документів, який крім як «домовитися» варіантів бізнесу просто не залишає».

Зауважимо, що текст постанови на сайті Міністерства культури наразі не доступний. Представники відомства публічно не коментують звинувачення Саакашвілі.

Додамо також, що Кабінет міністрів України на своєму засіданні 13 березня 2020 року ухвалив проекти постанови про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. Діяльність новостворених структур мала координуватися Кабміном через міністра розвитку громад та територій.

Нагадаємо, Мінкульт хоче зменшити штрафи за руйнацію пам’яток із максимальних 170 тис. грн до 20,4 тис. грн.

Новину від 14:04 доповнено о 22:20.

У прес-службі МКІП відреагували на аргументи, викладені Саакашвілі. Надаємо повний текст повідомлення:

“Початок роботи ДІС та Держкультспадщини зробить ефективнішою систему охорони культурної спадщини. МКІП спростовує маніпулятивні заяви Міхеіла Саакашвілі щодо ризиків початку роботи Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини. Такі висловлювання є лише припущеннями.

Повторно роз’яснюємо, що ці органи виконавчої влади відповідатимуть за реалізацію державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей. Їх діяльність вагома, адже вони здійснюють контроль у галузі, оперативно реагуючи на проблеми.

Держслужба культспадщини буде опікуватися дозвільними і адміністративними послугами у сфері охорони спадщини, управляти культурними інституціями, такими як музейні комплекси, реалізовуватиме політику щодо повернення в Україну культурних цінностей.

Натомість Держінспекція здійснюватиме нагляд і контроль у сфері охорони культурної спадщини. Робота цих органів дозволить зменшити у рази випадки руйнування спадщини. А до України активніше повертатимуться культурні цінності.

Важливо, що таке рішення завершує реформування у системі управління культурою, адже МКІП відтепер буде опікуватися стратегіями і політиками, а оперативною діальністью – агентства, інспекції та служби.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який має на меті протидію хаотичній забудові”.

Фото: Фейсбук