За словами Саакашвілі, відомство збирається «кошмарити місцевий бізнес» в Києві.

Голова виконкому Національної ради реформ Михайло Саакашвілі заявив, що Міністерство культури «продає дозволи на будівництва в історичних ареалах міст» і назвав міністра культури Олександра Ткаченка «баригою». Про це він написав у своєму Facebook.

Конфлікт між чиновниками виник минулого тижня, коли Саакашвілі звинуватив Ткаченка у спробі відновити ДАБІ та отримати для Мінкульту повноваження на видачу готелям «зіркових» категорій. Ці закиди відомство Ткаченка у відповідь назвало «маніпулятивними».

Сьогодні Саакашвілі назвав Ткаченка «крамарем, який торгує своєю посадою замість товарів».

«Маразм дійшов до того, що вони барижать ці дозволи навіть там, де не мають на це права. У Києві, наприклад, не прийнятий історико-культурний план, але це не заважає Ткаченко кошмарити місцевий бізнес і знахабніти до того, що «оштрафувати» Резиденцію посла Кореї за те, що їм вчасно не занесли. Слава богу, суддя попався адекватний і поставив їх на місце, інакше був би міжнародний скандал!» — написав Саакашвілі.

Також Саакашвілі заявив, що Ткаченко, мовляв, хоче віддати під забудову територію Одеської кіностудії.

«І він – той, хто зазіхає на найдорожче в Одесі і особисто несе відповідальність за будівельне свавілля, яке зараз твориться в центрі Києва, – читатиме лекції про важливість збереження культурної спадщини? Не може бути при Президентові Зеленському в уряді такої людини, яка називається міністром. Його не те що з міністрів, його взагалі з держслужби потрібно гнати втришия» — написав Саакашвілі.

Олександр Ткаченко та Міністерство культури ці звинувачення поки не коментували.

Як ми повідомляли, минулого тижня уряд надав юридичні підстави для початку роботи Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини. На думку Саакашвілі, ці відомства виконуватимуть ту ж функцію, що й колись ДАБІ, а контролюватиме їх роботу Міністерство культури.

Тим часом, Ткаченко підтвердив, що Гостиний двір у Києві відходить Міністерству культури.

Фото: Фейсбук