Ризик смертності від COVID-19 серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

До прикладу, за відкритими даними, у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих у майже 22 раза частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації, у США – від 5 до 7 разів, в залежності від вакцини, у Франції – у 8 разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби в осіб старшого віку.

Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, у 10 разів.

За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були не вакциновані.

Відповідно до даних Електронної системи охорони здоров’я, станом на кінець грудня 2021 року, частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих становила 11,7%. 

Таким чином 88,3% осіб, що були госпіталізовані, не проходили курс щеплення.

Ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більший у 4,3 рази, ніж у повністю вакцинованого.

Наразі найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+ років.

Вакцинацію від  COVID-19 першою дозою у даній віковій групі отримали 38,9 % людей старше 60 років. Коронавірус найбільш небезпечний саме для них через супутні захворювання.

Нагадаємо, 6 січня в Україні дозволили бустерну вакцинацію для всіх людей від 18 років. Такою можливістю вже скористалося понад 10 тисяч мешканців столиці.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Фото: КМДА