В парафії костелу вкотре нарікнули на те, що храм досі у віданні Міністерства культури.

Римсько-католицька парафія костелу святого Миколая у Києві звернулася до Папи Римського Франциска з проханням “посприяти в поверненні парафіяльної святині її законним власникам”. Про це повідомляє прес-служба парафії.

Церковники вкотре нарікнули на те, що храм остаточно не відійшов у їхнє користування, попри підписаний з владою меморандум. За ним костел мав відійти у користування парафії 1 червня.

Вчора була перша неділя місяця і вже місяць минув з того часу як владою порушена чергова обіцянка повернення нашого храму, храму, який руйнується на очах і з перлини архітектури, прикраси нашого міста зовсім скоро може перетворитися на суцільну руїну. Дуже боляче усвідомлювати, що праця наших пращурів так спаплюжена та знівечена. І кожен із нас, коли прийде час, буде відповідати на запитання: а що він зробив, щоб зберегти це творіння для майбутніх поколінь” — йдеться в дописі.

Крім звернення до Франциска було утворено також благодійний фонд з відновлення храму.

Оскільки влада байдужа до того, що відбувається з костелом, то ми не можемо стояти осторонь та спокійно на це реагувати. Тому і був створений благодійний фонд «Відродження Київського храму св.Миколая» основним завданням якого є сприяти тому, щоб храм святого Миколая служив релігійному відродженню жителів України передусім як святиня, а також як історична пам’ятка. Окрім того, від імені парафії був підготовлений та направлений лист до Папи Франциска з проханням посприяти в поверненні парафіяльної святині її законним власникам” — вказують церковники.

Вказано, що в листі говориться про те, що “усі президенти України обіцяли повернути костел святого Миколая вірянам, а президент Кучма “у 2001 році таку обіцянку давав нині уже святому Папі Йоану Павлу ІІ”.

30 років парафіяльна спільнота добивається повернення костелу і всі 30 років держава перешкоджає вірянам самостійно піклуватися про свій дім. Тому ми звертаємось до Папи Франциска з запрошенням відвідати наш костел, а також з проханням «достукатися» до Президента України від якого в нинішніх умовах найбільше залежить питання повернення храму святого Миколая його законним власникам” — вказано в зверненні.

Як ми писали, згідно з існуючим меморандумом, костел сввятого Миколая мав відійти у власність парафії з 1 червня.

1 червня парафія оголосила, шо костел, як і було домовлено в меморандумі, перейшов у її користування.

Згодом Мінкультури спростувало цю інформацію, а в парафії просто виправили свій допис — заявили, що костел мав перейти їм, але, мовляв, не встигли оформити документи. Парафіяни скаржаться, що храм вимагає термінового ремонту, але через юридичні тяжби вони не можуть розпочати роботи.

Фото: Фейсбук