Наразі невідомо чи передаватимуть храм римо-католицькій громаді.

Про це йдеться в програмі “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Повернути костел Святого Миколая вірянам – з таким закликом до президента звернулася Релігійна римо-католицька громада. Але у відповідь вони отримали тільки те, що пообіцяти точно ніхто нічого не може.

І поки повертати храм ніхто не збирається. Водночас парафіяни зазначають, що той стан, в якому нині перебуває костел – дуже плачевний. І його просто необхідно терміново рестарувати, а держава не може цього зробити.

В прес-релізі католики зазначають, що одразу після передачі костелу у їхню власність, вони знайдуть кошти на його реконструкцію.

“Продовжуючи утримувати святиню у власності та щороку списуючи чималі кошти, українська влада демонструє свою байдужість, недбалість і неспроможність подбати про цю унікальну пам’ятку історії. Варто зауважити, що за 30 років поневірянь і спроб достукатися до совісті чи здорового глузду влади, парафіяни постійно наголошували на укладених домовленостях з міжнародними благодійними організаціями, готовими виділити кошти для якісної, повноцінної реставрації будівлі храму. Єдиною умовою виділення фінансування є передача костелу належному власнику та добросовісному господарю – релігійній громаді парафії св. Миколая м. Києва”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася у п’ятницю близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. О 23:26 пожежу ліквідували.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів «Великої реставрації». Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду, але її було відкладено.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: facebook