Так, ДСНС-ники не можуть потрапити на деякі подвір'я без згоди власників, точу не всю територію можуть розмінувати.

Рятувальники ДСНС України продовжують розмінування в населениї пунктах області, які тимчасово утримувалися російськими окупантами. Про це повідомляє “Український медіа центр”.

Основні зусилля саперів зараз зосереджені на напрямках Бучі і Ірпеня, Бородянки, Гостомеля, Немішаєва, населених пунктах Бузова, Залісся, Богданівка, а також на Чернігівському та Ніжинському напрямках, працюють у місті Тростянець у Сумській області тощо.

Наші фахівці дуже висококваліфіковані, вони можуть працювати та працюють з боєприпасами типу “Калібр”, “Іскандер”, іншими, які застосовуються з літаків, ракетами типу «земля-повітря», «повітря-повітря». Окупанти застосовують системи залпового вогню з касетними елементами, і ці касетні елементи розлітаються на великі площі і стають у бойове положення. Ми знешкоджуємо їх на місті виявлення. Проблем зі знешкодження боєприпасів різних типів для наших саперів немає” — розповів начальник управління організації піротехнічних робот та гуманітарного розмінування ДСНС України Олег Бондар.

За даними ДСНС, в середньому за добу фахівці вилучають від 2 до 6 тисяч вибухонебезпечних предметів та обстежують сотні гектарів територій.

«Місто Ірпінь ми пройшли, але є домогосподарства, де не було мешканців, а ми як служба порятунку не можемо заходити на подвір’я [без присутності власників]. Ми залишаємо листівки, і якщо людина повертається – просимо викликати ДСНС та провести обстеження будинку, отримати дозвіл перебувати там», – зазначив Бондарь.

В ДСНС також підтвердили, що рашисти використовують боєприпаси проти мирного населення.

«Дуже багато фактів застосування боєприпасів проти цивільного населення. Ми знешкоджували мінування під’їздів багатоповерхових будинків, протипіхотні, протитанкові міни, крім цього на Харківщині є випадки застосування систем дистанційного мінування; [… ] гранати на розтяжках встановлені на подвір’ях, дуже багато вилучаємо вибухонебезпечних предметів в меблях всередині помешкань. Граната може бути навіть у стакані, без чеки, зафіксована. Це дуже небезпечно. Тому я прошу всіх громадян перед тим, тим я зайти в будинок, звертатись до ДСНС або до поліції з метою обстеження будівлі. Ви повинні бути впевнені в тому, що будинок безпечний», – додав Бондар.

Крім того, ДСНС фіксує всі випадки застосування заборонених міжнародним законодавством боєприпасів у встановленому порядку та передає докази для застосування їх у юридичній площині

Фото: Фейсбук