Майже всі відсутні у квітні-травні нардепи — це колишні представники ОПЗЖ.

Про це повідомили у громадському русі “Чесно”.

У повідомленні зазначили, що рух “Чесно” проаналізував, як голосували нардепи у квітні-травні 2022 року, та хто саме весь цей час був відсутній.

За даними дослідження, майже всі відсутні у квітні-травні нардепи — це колишні представники ОПЗЖ. Водночас ці ж депутати формально та дистанційно були задіяні у процесі перегрупування після розпуску фракції ОПЗЖ. Частина з них спершу дистанційно написала заяви про вихід із фракції, а згодом так само дистанційно перейшла у групу «Платформа за життя та мир» (ПЗЖМ) Бойка-Льовочкіна. Це, зокрема, Юрій Солод, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Олег Волошин, Олександр Пономарьов та Олександр Пузанов.

Інші залишки ОПЗЖ перейшли до групи «Відновлення України» Абрамовича-Столара. За інформацією ЗМІ, ці нардепи теж ще в середині лютого залишили Україну.

Крім того, частина відсутніх депутатів від ОПЗЖ перебуває на керівних посадах у комітетах ВРУ:

  • Ігор Абрамович — заступник голови комітету з питань фінансів та податків,
  • Олег Волошин — заступник голови комітету з питань євроінтеграції,
  • Наталія Королевська — заступниця голови комітету з питань соцполітики,
  • Вадим Рабінович — голова підкомітету з питань міграційної політики та громадянства.

Загалом протягом пленарних засідань від 21 квітня до 22 травня у Верховній Раді відбулося 66 голосувань за законопроєкти в цілому, і протягом цих голосувань були відсутні 17 нардепів.

До слова, у рамках аналізу не бралися до уваги нардепи, відсутні через поважні причини: бо беруть участь у бойових діях, перебувають у декреті чи за кордоном із робочими візитами.

Фото: Фейсбук