За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення РФ до України прибула американська військова група, яка вивчила стан ППО та дала рекомендації, як його розосередити.

Про це повідомив канал NBC News із посиланням на свої джерела.

У повідомленні зазначили, що  за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення РФ до України прибула американська військова група, яка вивчила стан ППО та дала рекомендації, як його розосередити. За словами американських офіційних осіб, це допомогло Україні не дати Росії захопити контроль у небі. Українські військові за допомогою розвідки США продовжують переміщувати засоби ППО майже щодня.

“Російські військові в буквальному сенсі б’ють по порожніх полях, де колись була встановлена ​​система ППО. Це дуже впливає на можливості російських збройних сил на землі”, – сказав один з джерел каналу.

Крім того, американська розвідка надає дані, які дозволяють українцям вести вогонь по російських позиціях та літаках, зазначають журналісти. Зокрема, це допомогло зірвати російську десантно-штурмову операцію на аеродромі Гостомелю, що не дозволило армії РФ перекинути додаткові війська та техніку під Київ. За словами джерела каналу, саме невдача росіян на аеродромі Гостомеля мала значний вплив на перебіг битви за Київ.

Фото: Фейсбук