Звіт про походження коронавірусу передали в Білий Дім президенту США Джо Байдену.

Про це з поиланням на дані звіту розвідки США передає The Washington Post.

Зокрема, розвідка не дійшла однозначних висновків щодо того, чи перший пацієнт був заражений Covid-19 від тварини випадково, чи вірус все ж походить з лабораторії в Ухані.

Провести розслідування доручив президент США Джо Байден. Тривало розслідування протягом 90 днів. Його результати подали президенту і звіт розвідки США засекречений, проте головна теза все ж стала відома журналістам – те, що не встановлено реальне походження нового коронавірусу, який спричинив пандемію.

Ще до початку розслідування свій скептицизм висловлювали науковці, які брали участь в дискусіях щодо походження Covid-19. На думку фахівців, реально розслідування може тривати роками.

А Всесвітня організація охорони здоров’я раніше озвучила висновок, що ймовірність витоку вірусу з лабораторії в Ухані є “дуже низькою”. Щоправда, серед науковців, які займалися розслідуванням за підтримки ВООЗ, були 17 представників з Китаю. Тож низка країн розкритикувала такий висновок, в тому числі критика лунала і з боку США.

Раніше у UNICEF назвали серйозні протипокази до COVID-вакцинації. Зокрема, це сильна алергічна реакція на першу дозу препарату.

Фото: МОЗ