Кажуть, що новий додаток «Київ цифровий» дуже схожий на свого смарт-попередника.

Закриття застосунку Kyiv Smart City та заміна його на «Київ цифровий» стало неприємним сюрпризом для його розробників. Про це на своїй Facebook-сторінці написав екс-директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Він також зазначив, що новий застосунок візуально дуже схожий на свого попередника, натякнувши на недоброчесність розробників.

«Для нас це стало такою самою несподіванкою як і для всіх киян. Ми так само дізнались про це з новин. Наша команда не має жодного відношення до розробки та реалізації нового застосунку «Київ Цифровий», але ми не змогли не помітити схожість у дизайні та інтерфейсі між ними», – написав Юрій Назаров.

Він уточнив, що команда Smart City продовжує розробляти нові та покращувати вже запущені сервіси не тільки для Києва, але й для всіх міст України. Аналогічне повідомлення також з’явилося на Facebook-сторінці Kyiv Smart City:

В прес-службі КМДА пообіцяли нашому виданню прокоментувати дану інформацію протягом дня.

Нагадаємо, вчора, 4 січня кияни спостерігали проблеми із роботою сервісу Kyiv Smart Card. Зокрема, не вдавалося поповнити рахунок. Уже сьогодні стало відомо, що сервіс замінили новим застосунком застосунку «Київ Цифровий», яким можна оплачувати не лише проїзд у муніципальному транспорті, а й парковку.

Під час завантаження «Київ Цифровий» повідомляє, що використання застосунку автоматично вимикає Apple Wallet – раніше через одночасне спрацьовування обох програм власники айфонів мали труднощі з валідацією квитка за допомогою смартфона.

У січні 2015 року Юрій Назаров став співзасновником проекту Kyiv Smart City. Ініціатива займається розробкою та впровадженням онлайн-інструментів, які сприяють залученню жителів Києва до розвитку міста. Kyiv Smart City — реалізатор порталу відкритих даних, проектів «Картка киянина», онлайн запису до лікаря, електронної черги до дитсадків, системи відеоспостереження «Безпечне місто», системи електронних петицій тощо. У травні 2019 року було презентовано додаток Kyiv Smart City, розроблений ІТ-спеціалістами Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій. Сервіс має на меті об’єднати усі міські послуги в одній платформі та зробити їх використання доступним з допомогою мобільного телефону. Юрій Назаров був звільнений з роботи в КМДА 28 квітня 2020 року.

Фото: КМДА