На сайтах з продажу обладнання ціни на нього у кілька разів менші.

Національний комплекс «Експоцентр України» 23 червня оголосив про намір укласти два договори з ТОВ «Інжинірингова компанія Планета Буд» з реконструкції майнового комплексу експоцентру сукупною вартістю 93,82 млн гривень. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані у системі «Прозорро».

За даними видання, в обох випадках сума знижки компанії становила 1%. На аукціоні «Планета Буд» не торгувалася із єдиним конкурентом ТОВ «Славград-Сервіс».

Також «Наші Гроші» нагадують, що у травні заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко анонсував облаштування урбан-парку на ВДНГ. Концепцію урбан-парку на ВДНГ розробила компанія «Біг Сіті Лаб» («Big City Lab») Максима Яковера – колишнього директора з розвитку «Експоцентру» за часів головування там Максима Бахматова.

Згідно з кошторисом «Планети-Буд», компанія поставить 6 радіальних паркових лавок, зроблених за індивідуальним замовленням, за 118 тис грн/шт. Ще 24 прямі лавки, також зроблені за індивідуальним замовленням, коштуватимуть 14 тис грн/шт. А 10 урн для сміття індивідуального виготовлення коштуватимуть 8,78 тис грн/шт.

Видання зазначає, що на сайтах з продажу лавок ціни на них стартують з набагато нижчих цифр: 1,5 тис грн/шт. Найдорожчі пропозиції коливаються у діапазоні 9-20 тис грн/шт.

У кошторисі ціна за дитячий канатний комплекс «Піраміда-2» становить 180 тис грн/шт, в той час як на сайтах з продажу спортивного та ігрового обладнання такий комплекс вартує 86 тис грн/шт.

Ігровий дитячий комплекс «Дракон» коштує у підсумковій відомості ресурсів 251 тис грн/шт. На сайтах з продажу комплексів його вартість – 235 тис грн/шт, а на інших сайтах при оптовому замовленні від двох штук (у відомості ресурсів вказано два комплекси) – такі комплекси можна придбати по 178 тис грн/шт.

Видання наголошує, що керівником київської «ІК Планета Буд» є Микола Шокодько, а належить компанія Сергію Мошенському. Це син та помічник колишнього нардепа Валерія Мошенського (самовисування, потім – група «Суверенна європейська Україна»), власника великого столичного будівельного холдингу «Група компаній «Планета».

«Наші Гроші» пишуть, що у 2018 році компанія отримала підряд на реконструкцію саду ім. Т.Г.Шевченка у Харкові на 294 млн гривень. А за рік Головне управління Нацполіції у Харківській області розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем Замовника – СКП «Харківзеленбуд» Харківської міської ради. За версією слідства, «Харківзеленбуд» у змові з «Планета Буд» завищив вартість договору на реконструкцію саду, чим призвів до розтрати бюджетних коштів.

Як ми повідомляли, днями з’явилися фото з початку будівництва урбан-парку.

Фото: Фейсбук