Московські попи вважають екс-президента винним у війні рф проти України.

Державна служба з етнополітики та свободи совісті стурбована заявою синоду Української Православної Церкви Московського патріархату про те, що приводом для війни стала діяльність екс-президента Порошенка і ПЦУ. Про це повідомляє прес-служба.

У відомстві заявили, що заява синоду містить висловлювання, що можуть бути розцінені як розпалювання релігійної ворожнечі, образа почуттів вірян та виправдання війни РФ проти України.

“Державна служба з етнополітики та свободи совісті висловлює стурбованість спробами роз’єднувати українське суспільство в цей складний для країни час, коли ми сьогодні сильні й перемагаємо саме тому, що об’єднані. Заява Синоду Української Православної Церкви, опублікована на офіційному сайті цього релігійного об’єднання ввечері 12 травня 2022 року, містить висловлювання, що можуть бути розцінені як розпалювання релігійної ворожнечі, образа почуттів віруючих та виправдання війни рф проти України, – кажуть у ДЕСС.

Синод є органом управління релігійного об’єднання.

Тому такі висловлювання не можна вважати невдалими формулюваннями окремих людей, які не представляють офіційну позицію УПЦ.

12 травня Синод УПЦ Московського патріархату заявив, що діяльність екс-президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу, заснування української єдиної помісної церкви та її “руйнівна ідеологія” стали приводом для вторгнення РФ в Україну.

У відповідь на це Держслужба зауважила, що всі релігійні об’єднання України мають право оскаржувати рішення органів місцевої або центральної влади.

Однак незгода з рішеннями не дає жодного права принижувати честь і гідність духовенства та вірян іншого релігійного об’єднання.

Аналогічно, будь-які висловлювання чи дії представників певного релігійного об’єднання, що суперечать законодавству, можуть бути оскаржені.

Водночас вони не виправдовують приниження честі й гідності духовенства чи вірян.

Примітно, що у фотозвіті з синоду УПЦ МП за 12 травня вже немає ракурсів, які показують портрет голови РПЦ Кирила (Гундяєва) в одному з приміщень Лаври. Однак, не факт, що портрет Гундяєва там досі не висить.

Про те, що цієї деталі прес-служба УПЦ МП намагалася уникати, свідчить і відеозвіт.

Останній синод 2021 року — портрет Гундяєва на стіні
Синод 12.05.2022 знімали з усіх ракурсів, крім того, де видно Гундяєва

Нагадаємо, що, попри очікування, синод УПЦ МП не ухвалив жодних рішень про розрив відносин із РПЦ. Натомість московський патріархат звернувся до Зеленського та Венедіктової зі скаргами на заборону діяльності своєї церкви у деяких громадах.

Фото: Фейсбук