Захарченко переховується від слідства за межами України, ймовірно він перебуває на території Російської Федерації.

Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.

Так, Печерський районний суд Києва рішеннях від 10 серпня дозволив спеціальне (заочне) розслідування щодо колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також його підлеглих. Йдеться про заступника Віктора Ратушняка і екс-керівника департаменту МВС Павла Зінова.

Усіх трьох фігурантів підозрюють у тому, що вони можуть бути причетні до незаконного постачання гранат із території Росії для розгону активістів Євромайдану у січні 2014 року.

Гранати російського виробництва були застосовані на Майдані Незалежності до мітингувальників, внаслідок цього постраждало 86 людей. За даними слідства, тяжких тілесних ушкоджень тоді зазнали 17 осіб, ушкоджень середньої тяжкості – 23 особи, легких ушкоджень – 45 осіб. Загинула одна людина.

Від 2014 року Захарченко, ймовірно, переховується від слідства на території Російської Федерації. Там же намагається уникнути слідства Зінов. А Ратушняк начебто перебуває в анексованому Криму.

На сьогодні фігуранти оголошені в міжнародний розшук. Також подані документи для оголошення їх в розшук по лінії Інтерполу.

Передувало цьому рішення Печерського райсуду Києва, який у квітні 2021 року заочно арештував колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та його заступника у тій же справі про гранати. Таке рішення дозволяє тепер розпочати процедуру екстрадиції.

Віталій Юрійович Захарченко –  міністр внутрішніх справ України часів президента-втікача Януковича (7 листопада 2011 — 21 лютого 2014). На сьогодні підозрюваний у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану. Після втечі з України отримав російське громадянство. З 26 лютого 2014 знаходиться в розшуку СБУ. А 26 лютого 2021 потрапив до санкційного списку на засіданні РНБО, та був позбавлений усіх державних нагород та звань.

Фото: wikimedia/Вадим Чуприна