З 10 жовтня, після пошкодження лінії електропередач через російські обстріли столиці, було прийнято рішення про віялові відключення світла в будинках. Однак, реакції киян досить різні - дехто вважає, що це хороший вихід із ситуації, а хтось навпаки обурюється. Є й ті, хто розгадують «ребус відключень», жартують та економно вимикають світло, навіть якщо воно є в домі.

Відповідні публікації кияни писали на своїх сторінках у фейсбуці.

Наприклад, психологиня Світлана Ройз написала, що найскладнішим для неї було почути від дитини, де її Рисенятко (іграшка). Адже для неї це асоціація з першими днями війни та спогади, як вони сиділи в погребі, ховаючись від бомбардувань.

Однак додала, що після того, як подивилась на вечірні ліхтарики зробила для себе висновок:«Думала: навіть, коли темно зовні, в середині – світло».

Киянка Іванна Кобернік зазначила, що зараз з’явилась ще одна корисна штука, окрім того, як донатити на ЗСУ – це «ощадливо витрачати електроенергію ввечері, з 17 до 22».

Світлана Матвієнко, мама якої багато років працює у сфері енергетиці закликала «Берегти світло свободи!» Вона наголосила, що «Українські енергетики точно все роблять, що можуть і мають робити».

Олена Плахова, директорка з корпоративних комунікацій групи компаній «Нова пошта», зазначила, що вона спокійна, і хоч її будинок не відключали, але вони з родиною вчора вимкнули світло з 18:00 і грались при свічках.

Однак, не всі жителі столиці з розумінням та спокоєм сприйняли віялові відключення світла.

Активіст Віталій Селік, назвав такі відключення «дивними», пояснюючи це тим, що будинках, які стоять поруч, різна ситуація зі світлом – в одному є, а в іншому немає.

«Ребус з чергами» – так прокоментувала жителька Оболоні Катерина Костицька планові відключення. Адже не розуміє, як працюють графіки віялових відключень, опираючись на те, що на одній вулиці вимикають не всі будинки, а тільки деякі.

«Наприклад, Героїв Сталінграду фігурує в усіх трьох часових періодах. Але в одному з них вже під новою назвою Володимира Івасюка. Це все звичайно дуже весело, але хотілося б більше ясності. Наприклад: парна сторона 6-10 ранку, непарна 10-14…. Або ще якось. Але на сьогодні повний хаос і жодної чіткої інформації. Два дні по 4-5 годин був відключений мій будинок і ще один поряд( і той не весь) всі решта навкруги світилися як новорічні ялинки. Якось трохи обідненько», – йдеться в повідомленні.

Є ще третій тип людей, які сприймають цю ситуацію з гумором. Один з таких – журналіст Юрій Ніколов. Він написав, «що дуже обідно коли світло виключають у 16-41. Це якесь неровне число, і не 18-00 як казав ДТЕК, і всього через кілька хвилин після повідомлення мера, сповненого оптимізмом».

Фото: unsplash